2017 knihovna loga4 300Centrum Břevnov Fokus Praha pořádá ve spolupráci s břevnovskou pobočkou Městské knihovny pro veřejnost besedy s tématikou duševního zdraví.

Tři besedy se konaly v roce 2016, na jaře 2017 se můžete těšit na další. Všechny se konají ve čtvrtek od 17 hodin.

Sérii zahájí ředitel Centra Břevnov Petr Hudlička a s poutavou prezentací o tom, jak se ve společnosti vyvíjel během dějin až po současnost vztah k lidem s problémy s duševním zdravím. Samozřejmě bude dost času na diskusi, otázky, podněty od účastníků besedy.

O dva týdny později přinesou psycholožky Jana Hronková a Barbora Hrdličková tipy, jak si udržet dobré duševní zdraví, jak ho podpořit, aby se nám příjemněji žilo, a co v tom směru pro sebe můžeme každý z nás udělat.

Třetí beseda se bude týkat tématu, které je aktuální pro mnoho z nás a setká se s ním osobně nebo ve svém nejbližším okolí během života snad každý. Jsou to deprese. Jaroslav Jirman bude mluvit o tom, jak s nimi žít, jak se jich nebát, jak s nimi zacházet, jaká úskalí může mít soužít s člověkem s depresí, co se dá udělat pro zlepšení stavu a určitě bude prostor i pro to, aby se účastníci zapojili do diskuse.

Děkujeme vedoucí knihovny v Břevnově, paní Věře Filipové, za příjemnou spolupráci!

Místo konání: Městská knihovna v Praze, pobočka Břevnov, Bělohorská 56, Praha 6. 

23. 3 .2017 "Dějiny bláznovství" - Mgr. Petr Hudlička.
6. 4. 2017 "Fit na duši" - Mgr. Jana Hronková, Mgr. Barbora Hrdličková.
20. 4. 2017 "Když život ztrácí barvy" o depresi - dr. Jaroslav Jirman

Těšíme se na vás a na zajímavou přednášku a debatu!