2016 12 13 fff 2016 138malaDne 8. prosince jsme uspořádali již 3. ročník benefice Fashion for Fokus – módní přehlídky, která s podtitulem „Zaostřeno na osobitost" bojuje proti konvencím a předsudkům nejen v oblasti módy, ale i duševního zdraví.

Třetího ročníku se účastnilo přes 120 hostů a celkový výtěžek ze vstupného a individuálních finančních darů získaných přes platební portál darujme.cz i formou příspěvků na veřejnou sbírku přímo v prostorech muzea dosáhl 42 720 Kč.

Všem přítomných hostům, dárcům i sponzorům moc děkujeme!

 

I letos se nám podařilo získat mnoho partnerů, kteří se do akce zapojili nezištně. Jsou to jednotlivci i firmy, patří jim náš dík: umělecká ředitelka celé akce Denisa Slavíková, módní návrhářky – Eliška Tomková, Pavla Gerschonová, Iška Fišárková, Kamila Vodochodská, moderátor Šimon Jelínek z TV Relax, hudebník Ondřej Mikula, modelingová agentura Faible Group a předvádějící modelky a modelové, fotografové Karel Tupý a Milan Chrdle, bezpečnostní agentura Orseto a řada dalších dobrovolníků z Fokusu Praha i mimo něj.

Speciální poděkování patří i firmám, které nám na galavečer poskytly občerstvení zdarma: Italská vinotéka Accademia del Buon Gusto v Táboře, hotel Marriott Prague, firma C.I.P.A.

2016 12 13 fff 2016 170mala2016 12 13 fff 2016 165mala

Bez nároku na honorář s námi spolupracovali také umělci: Lejla Abbasová – patronka benefice, Veronika Vénos - zpěvačka, Klára Pomajbíková - tanečnice. Moc děkujeme!

Získané finanční dary z 3. ročníku Fashion for Fokus budou použity na rozvoj preventivního programu určeného pro středoškolskou mládež s názvem "Blázníš? No a!". Cílem je učit mladé lidi pečovat o duševní zdraví a předcházet tak životním krizím.

Z přehlídky vzniklo několik desítek profesionálních fotografií, některé z nich najdete v galerii na webové stránce www.fashionforfokus.cz nebo na facebookové stránce Fokusu Praha a Fashion for Fokus. O benefici informovali některé módní a eventové internetové portály, ale také odborné portály jako např. www.reformapsychiatrie.cz, www.helpnet.cz, www.medicina.cz. Reportáž z přehlídky natáčeli filmové štáby z TV 13, agentury Jetro – japonské vládní agentury pro podporu obchodu a investic a také naše Studio 27.

Ale tímto Fashion for Fokus zdaleka nekončí, už teď startujeme přípravy na 4. ročník. Těšíme se na Vás příště!