IMG 0938V rámci projektu z Norských fondů se z podnětu Komunitního týmu Centra Podskalí zformovala skupina lokálního partnerství, která se dále schází i po skončení projektu. Jedná se o setkávání zástupců sociálních služeb, sociálních odborů městských částí a úřadů práce z území, na kterém poskytuje Komunitní tým Podskalí své služby. Právě díky těmto setkáním se úspěšně rozběhla intenzivní komunikace Komunitního týmu Centra Podskalí s MČ Praha 10, která se i nadále rozvíjí.

Se zástupci sociálního odboru MČ Praha 10 jednaly společně organizace Fokus Praha a ESET-HELP. Z důvodu zužování spádové oblasti Komunitního týmu Podskalí se domlouvala pravidla a možnosti spolupráce, očekávání a další kroky, které je třeba učinit pro funkční propojení, kdy se Komunitní tým Centra Podskalí a tým ESET-HELPU budou dělit o území MČ Praha 10, na kterém budou poskytovat péči o lidi s duševním onemocněním.

Na úřadě MČ P10 proběhlo 19. dubna setkání s ředitelem Městské policie, na kterém se domlouvaly další možnosti spolupráce a propojení policie s pracovníky terénního komunitního týmu.

Centrum Podskalí Fokusu Praha se  bude společně prezentovat s organizací ESET-HELP na dni sociálních služeb na P10 v květnu 2017.

 

 

Norske fondy Logo          MinisterstviZdravotnictvi