hlavyV Praze 8 se začal utvářet efektivní systém, který propojuje poskytovatele zdravotních, sociálních a dalších služeb pro lidi se zkušeností s duševním onemocněním. První setkání se uskuteční 18. května od 8:30 na pracovní snídani v Mlsné Kavce (Sokolovská 29, Praha 8 - Karlín).

 

Účelem spolupráce by mělo být nastavení funkčního systému služeb, který by byl dostupnější, zajišťoval by větší komplexnost péče a vzájemnou provázanost jednotlivých subjektů, které by se na spolupráci podílely.

 

Potřebu větší provázanosti služeb sociálních a zdravotních, sdílení zkušeností s cílovou skupinou a nastavování společných principů spolupráce je velmi  důležité a potřebné, především v souvislosti s reformou psychiatrické péče a větším důrazem na rozvoj komunitní péče s cílem umožnit lidem s duševním onemocněním žít ve svém přirozeném prostředí.

 

Z praxe víme, jak je velmi důležité a především efektivní, když se na péči o člověka s duševním onemocněním podílí více subjektů, neboť situace mnohdy vyžaduje více úhlů pohledu, více přístupů a mnohdy také nejde pouze o problém jednotlivce, ale projevy nemoci se dotýkají i vztahů v rodině, zaměstnání atd.

 

V roce 2016 se na nás obrátilo 300 spoluobčanů z Prahy 8, kteří trpí více či méně závažnými potížemi v oblasti duševního zdraví. Poskytli jsme jim pomoc a podporu v oblasti péče o duševní zdraví a zvládání života s onemocněním, vztahy s okolím, komunikace, práce, bydlení, nápomoc v rozhodování a jednání s úřady a další služby, které jsou součástí naší praxe, jejichž cílem je umožnit těmto lidem opětovný návrat do společnosti.

 

Pro více informací či přihlášení na akci kontatkujte Mgr. Lenku Škvorovou. (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Na spolupráci se těší:

Green Doors, z.ú.

Fokus Praha, z.ú.

CDZ 8

BONA, o.p.s.

Quip – společnost pro změnu, z.ú.

Centrum psychosociálních služeb - Psychiatrická nemocnice