ZMJ velkyV sobotu 16. září proběhne na Výtoni již druhým rokem sousedská pouliční slavnost Zažít město jinak. Ulice Na Hrobci a park kolem Podskalské celnice ožijí  mezi 10. a 20. hodinou pouličním životem, hudbou, tancem, výtvarnými dílnami i sportem. Bude se debužírovat a užívat.

Zváni jsou místní i přespolní, dospělí i děti.

Hlavním organizátorem sousedské slavnosti je organizace Fokus Praha ve spolupráci s iniciativou Auto*Mat – koordinátorem akce Zažít město jinak a s řadou sousedských sdružení a živnostníků jako je Cafe Terapie, Puro Gelato, Vinárna Na břehu Rhôny, Zajíček na koni a jeho Café AdAstra, Herbivore, Atelier MoMo a Podskalská celnice, taneční a umělecké studio Art Centrum Botič a raná péče EDA cz., z. ú.

Vstup na sousedskou slavnost je zdarma, místní i kolemjdoucí jsou srdečně zváni. Místní podniky budou lákat na své speciality. Před Café Terapie zahraje hudba k poslechu i tanci a budou se konzumovat grilované speciality, s milovníky vín na výtoňském břehu Rhôny společně oslavíme návrat sezóny ústřic a mušlí. Ústřice i mušle budou servírovány v doprovodu vín, která jim navýsost sluší. Herbivore nabídne zajímavé a chutné speciality ze svého vegetariánsko/veganského salátového bistra.

Zahrajeme si pétanque, šachy, v běhu budou kreativní dílny - výroba autorských placek, náušnic, talismanů. Cukrárna Puro Gelato nabídne vítězům sportovních soutěží sladkou odměnu. Kromě nabídky sousedských podniků budou k občerstvení palačinky od Café AdAstra. Děti si užijí nevšední bojovku.

Od 10 do 18 hodin Podskalská celnice otevře zdarma dveře muzea, kde poběží doprovodný program.

Těšíme se na viděnou na Výtoni!