Z Denního sanatoria v Centru Břevnov jsme si vyjeli na výlet do Kutné Hory. Byli jsme nakonec jen čtyři a ukázalo se to jako velká výhoda. Dozvíte se níže.

Předloni jsme do Kutné Hory vyrazili stejným rychlíkem, který jede pouhých padesát minut. Jenže pět minut před cílem zůstal vlak stát! Za oknem poletovalo něco hořícího, což byla atraktivní podívaná pro cestující. Pak jsme se dověděli, že to byly kousky naší lokomotivy. A hodinu a čtvrt jsme stáli a měli zpoždění. Proto jsme si tenkrát stihli podrobně prohlédnout jen chrám sv. Barbory. Vrátit jsme se sem prostě museli, Kutná Hora je krásná!

 Šťastně a včas jsme do Kutné Hory dojeli; do části Sedlec, kde stojí gotický chrám - součást cisterciáckého opatství, založeného v roce 1142. Po jeho prohlídce jsme zašli na oběd a vydali se do kostnice s pěknou kaplí. Ne, nebyly tam kosti dinosaurů; na obrázku je výzdoba podchodu na nádraží v Kutné Hoře :- )

kh sedlec 300

kh kosti 300

 

 

 

Na vzduchu jsme zjistili, že spoj do centra města, vzdáleného pár kilometrů, nám ujel. Když co to; najednou byl u nás Deus ex machina - taxík! Nasedli jsme a naše výhoda byla, že jsme akorát čtyři. Rychle jsme se ocitli ve městě, prošli jsme se uličkami a podívali se do dalšího gotického chrámu sv. Jakuba:

kh jakub 300

kh jakub krop 300

Výlet se opět vydařil a otázka je, jestli Denní sanatorium uspořádá výlet do Kutné Hory i potřetí :- ) K vidění je toho tam spousta a na občerstvení duše Kutná Hora funguje; můžeme potvrdit!