rony2

Domácí mazlíčci jsou u klientů Dílny Rosa, z organizace Fokus Praha, oblíbení. Někteří z nich se o kočky nebo psy starají ve svých domovech.Jedna z klientek chodila pomáhat s venčením psů z útulku. A to byl impuls k tomu, abychom se tam společně vydali na návštěvu.

Prohlídku jsme si domluvili dopředu – na pátek 18. srpna. Do útulku jsme přinesli 10 kg granulí pro psy a jeden z klientů ještě navíc věnoval obojek, píšťalku, granule a konzervy.

Po příchodu jsme museli chvíli čekat. Jednoho z pejsků si právě odváděla nová majitelka. My jsme čekání využili k pozorování dvou štěňátek, která dováděla a žadonila o pohlazení.

Když jsme byli vpuštěni dovnitř areálu, odevzdali jsme dárky a byli jsme krátce seznámeni s režimem a provozem. Dostalo se nám upozornění, že máme pečlivě sledovat cestu před sebou, abychom nešlápli do „překvapení“ ve výběhu pro psy.

V areálu jsou umísťovány kočky a psi. Z psů to byli především větší druhy. Pokud má někdo zájem o psa z útulku, raději si z pochopitelných důvodů vezme menšího pejska.

Klienti Fokusu se zajímali o to, jaký je postup, když si opuštěné zvířátko vybere nový majitel. Byli jsme poučeni o podmínkách převzetí zvířete z útulku.
Klientům se návštěva útulku zdála zajímavá, litovali jen, že si některého z opuštěných pejsků nemohou vzít sebou domů.