ZMJ 2V sobotu 16. září opět proběhla na Výtoni sousedská pouliční slavnost Zažít město jinak. Hlavním organizátorem akce bylo Centrum Podskalí. Ulice Na Hrobci a park kolem Podskalské celnice ožily již kolem deváté dopolední a navzdory chladnému počasí se setkání živnostníků a organizací po celý den těšilo velkému zájmu kolemjdoucích.

Tým Domu u Libuše s návštěvníky hrál po celý den petángue, šachy a další společenské hry. Vyráběly se špěrky a skládaly papírové lodičky. Kolemjdoucí mohli ochutnat koláče po domácku upečené, dozvědět se něco o práci Fokusu a případně si koupit výrobky z dílny Hvězdářů.

Místní kavárna, vinárna i salátové bistro vynesly své stolky a židličky ven a tak se kavárenský ruch přemístil do ulice. Atmosféru dokreslovali hudebníci a  přidaly se i taneční skupiny a zpestřily tak sobotní program.

Místní organizace nabízely program pro děti i sousedské poklábosení, informace o své činnosti, kreativní dílny či prodej svých výrobků. Měli jsme možnost společně oslavit návrat sezóny ústřic a mušlí. Celnice na Výtoni otevřela dveře návštěvníkům zdarma i s doprovodným programem, zorganizovala komentovanou vycházku po Podskalí a v parku bylo možné si prohlédnout historické fotografie.

Omladina z místní základní školy na svém stánku nabízela velkou plejádu činností pro děti a svou energiíí rozhýbávala celou akci.

Na Výtoni probíhala celý den nevšední bojová hra, která mnohé kolemjdoucí přiměla v parku setrvat a více se dozvědět o jednotlivých účastnících.

Akce se jmenovitě účastnili Fokus Praha, Cafe Terapie, Puro Gelato, Vinárna Na břehu Rhôny, Herbivore, Podskalská celnice, Taneční a umělecké studio Art Centrum Botič, raná péče EDA cz., z. ú., Mladí ochránci přírody, Koloběříme, ZŠ Botičská, Galasovy cyklojízdy a BDS Academy.

Galerie fotografií ze sousedské slavnosti je zde: