Podvečerní ambulantní psychoterapeutická skupina

 

Od března 2018 otevíráme v rámci Denního sanatoria Fokus Praha novou ambulantní psychoterapeutickou skupinu, kterou povedou psychoterapeuti Jana Špinarová Dusbábková a Michal Karas.

 

PRO KOHO

Otevřená terapeutická skupina je určena pro klienty se závažným psychickým onemocněním, kteří mají zájem zažít podporu a sdílení svých obtíží v životě, mají zájem reflektovat své pocity a prožívané situace.

Vhodná je i pro ty, kteří jsou právě po hospitalizaci či prošli intenzivním léčebným programem a chtějí pokračovat v psychoterapii ambulantní formou. Čas skupiny je vhodný pro ty kteří potřebují léčbu skloubit s prací či studiem.

Diagnosticky se jedná o klienty s psychotickým onemocněním (F2...), poruchami nálady (F3…) a těžšími neurotickými obtížemi (F4...). Osobnostní problematika jako doprovodný fenomén výše zmíněných diagnóz není na překážku. Podmínkou pro práci ve skupině je schopnost pravidelně se účastnit, vztahovat se v bezpečném prostoru k druhým lidem a ochota otevřeně mluvit o sobě.

 

JAK

Skupina je koncipována jako verbální. Jako doplnění nabídneme také možnost pracovat pomocí kreativních terapeutických přístupů.

V rámci skupinové práce má klient možnost:

- porozumět svým aktuálně prožívaným potížím, blokům, symptomům

- skrze kontakt s druhými získat širší kontext svých vlastních problémů

- rozvinout schopnost přirozeně se vztahovat k druhým lidem

- naučit se přijímat i dávat podporu

- adekvátně integrovat nemoc a její projevy v rámci svého života

- rozpoznat a rozvinout svůj osobní potenciál

- zažít sebe jako součást fungujícího podpůrného celku

Věkově je skupina koncipována pro klienty cca od 18 do 40 let.

Veškeré péče v našem zařízení jsou hrazené zdravotními pojišťovnami.

 

ČAS A MÍSTO

Skupina poběží od února 2018 v Denním sanatoriu Fokus Praha, Meziškolská 2, Praha 6, vždy ve čtvrtek 16.15 – 17.45.
Po roce, na konci března 2019 se skupina uzavře a poběží v tomto modu při stejném složení účastníků rok, do konce března 2020, kdy bude ukončena.

 

KONTAKT

Zájemci se mohou již nyní hlásit na telefon 233 354 547 (recepce denního sanatoria),
případně mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a domluvit si s výše zmíněnými terapeuty termín individuálního vstupního pohovoru.

 

Neváhejte se obrátit s dotazy na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volejte do Denního sanatoria v centru Břevnov. Děkujeme, těšíme se na shledání.

.