Fotka hasičiJednou do měsíce ve středu jsou v Dílně Rosa - sociálně terapeutické dílně organizace Fokus Praha, která pracuje s lidmi s duševním onemocněním – pořádány přednášky na různá témata. Pracovnice dílny si zvou cestovatele, historiky, biology, geometry, policisty… Nabídka témat je pestrá.

Ve středu 7. února přišli do Dílny v Kamenické ulici v Mělníku hasiči - tři členové profesionálního hasičského sboru, dvě ženy a jeden muž. Donesli ukázat vybavení a oděv, který ke své práci potřebují. To u posluchačů vyvolalo zvědavost.

Hasiči pravidelně mluví o své práci na základních školách, kde dětem vysvětlují, jak se bezpečně chovat, na co dávat pozor, a když se stane krizová situace, kam volat a jak se zachovat.

Do Dílny Rosa byli hasiči pozváni nejen kvůli osvěžení těchto znalostí. Posluchače také zajímaly podmínky, ve kterých hasičských sbor pracuje, co musí umět a znát ke své práci, jaké jsou podmínky pro přijetí nového člena týmu, jaké používají zařízení a vybavení, s čím se v práci setkávají. Otázky se týkali i vzniku a průběhu požárů, a jak zabránit vzniku požárů nejen svým chováním, ale také vybavením domácnosti. Na konci přednášky si zájemci mohli vyzkoušet hasičskou helmu se „zlatým“ hledím.

Hasiči v Dílně Rosa strávili celkem hodinu a půl povídáním a odpovídáním na dotazy. V průběhu přednášky bylo znát, že svou práci dělají rádi a se zaujetím. Setkání s nimi bylo velmi příjemné a poučné.

V příštích měsících se uživatelé služeb Dílny Rosa mohou těšit na setkání s Martinem Řehákem – architektem města Mělník, Lucií Bajzíkovou, která bude promítat fotografie ze své cesty po USA a v dubnu se dozví více o spotřebitelských smlouvách od Jana Ilka z organizace Street Law.