Generální ředitel Fokusu Praha a předseda Fokusu ČR  Pavel Novák byl nominován na Cenu velvyslance Spojeného království a severního Irska v kategorii "Osobnost roku". Pavel Novák je v současnosti v užším výběru. Už ve čtvrtek 29. března proběhne slavnostní vyhlášení. Gratulujeme k nominaci a držíme palec!

Jeho nominaci podpořily významné české i mezinárodní osobnosti jako jsou paní MUDr. Milena Černá - předsedkyně správní rady Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové, MUDr. Jan Pfeiffer - odborný poradce MZ ČR pro deinstitucionalizaci a jeden ze zakládajících členů Fokusu Praha, Nigel Henderson - ředitel NGO Penumbra, Edinburgh, UK, prezident Mental Health Europe, Lorenzo Toresini - psychiatr v Centru duševního zdraví v Meranu a Terstu, dlouholetý spolupracovník Franca Basaglii, člen výkonného výboru Social Firms Europe CEFEC a další....

Jeho záslužná aktivita v oblasti péče o duševní zdraví a šíření lidských hodnot upoutala odbornou porotu a Pavel Novák se dostal do užšího kola výběru.
Tři vybrané laureáty v této kategorii oznámí britský velvyslanec Nick Archer během slavnostního vyhlášení ve své rezidenci dne 29. března.

.ocmlfnanadompdhh