Akce Fokusu Praha na Týdny pro duševní zdraví 2019

Týdny pro duševní zdravý

Výstava Duše jako múza

Umělecké sebevyjádření lidí, které spojuje téma duševního zdraví ve Skupině F. Pořádají České galerie. Výstava je putovní. Startuje v V. koloně a bude pokračovat v Café Lajka. V rámci Babího léta 14. září v PNB bude probíhat doprovodný program před kavárnou V. kolona. Srdečně jsou zváni všichni a nejvíc lidé, kteří tvoří a chtěli by se k uskupení Skupina F přidat!

doprovodný program výstav Duše jako múza

  • Vernisáž

Výstavu v Café Lajka bude zahájena vernisáží 25. září v 18:00. Součástí programu bude i promítání videoprojekce studenta AVU Dávida Brny.

  • Literární večer

Camelquerque-Poe Try Performance aneb Jak podpálit Letnou-existenciální koláž ve složení: Linhart-Číva-Jeřábek-Láva Nekonečná-Stehlík Neobecný+host Nejvyšší český básník R.Lehkoživ. Milovníci poezie a alternativních přístupů jsou srdečně zváni do kavárny Lajka – 3. října od 18:00. Vstup volný. Občerstvení zajištěno.

  • Přednáška o představitelce Art Brut o Anně Zemánkové

Terezie Zemánková vypráví o své babičce Anně Zemánkové – nejslavnější představitelce Art Brut v Čechách. Zváni jsou všichni do kavárny Lajka 8. října od 18:00. Vstup volný. Občerstvení zajištěno.

  • Autorské čtení

V Café Lajka budou prezentovat svoji literární tvorbu Tomáš Vaněk, Kateřina Málková, Tereza Saxlová, Pavel Oulík. Přijďte 17. října od 18:00. Vstup volný. Občerstvení zajištěno.

Beseda s filmovými vizionáři

Klub Mosty a Studio 27 zvou všechny na besedu s Břetislavem Košťálem - zakladatelem Studia 27 a Jeronýmem Janíčkem, autorem dokumentárního cyklu Život za zdí. Moderátor Jaroslav Flek se bude snažit poodhalit zákoutí jejich duše i jejich filmařských snů a vizí.  Beseda proběhne 11. září od 19:00 v Pražském kreativním centru na Staroměstském náměstí. Podnětné pro širokou veřejnost. Vstupné dobrovolné.

Křest brožury Nejlepším lékem jsou přátelé

Srdečně vás zveme na křest českého vydání brožury Nejlepším lékem jsou přátelé - Průvodce vytvářením komunitních skupin pro podporu duševního zdraví s předmluvou Willa Halla a  na slavnostní vyhlášení cen Psych´o´scar za významný počin v oblasti duševního zdraví, které letos poprvé udělí Klub Mosty. Akce se uskuteční ve Studio Alta, U Výstaviště 21, Praha 7, 24. září 2019 od 16:30. Pro každého návštěvníka publikace zdarma. Vítáni jsou všichni peeři napříč organizacemi i všichni lidé se zkušeností s duševním onemocněním, kteří hledají cestu k zotavení.

Slavnostní otevření CDZ 6

Fokus Praha ve spolupráci s ÚVN slavnostně otevírají Centrum duševního zdraví pro Prahu 6. Akce se uskuteční 1. října od 13:00 v Altánu ÚVN. Poté bude následovat prohlídka CDZ 6. Zvána je především odborná veřejnost.

Být v obraze

Denní sanatorium zve k ochutnávce svých terapeutických programů. Na světový den duševního zdraví 10. října odpoledne otevře Denní sanatorium své dveře zejména pro kolegy z oboru a dalších pomáhajících profesí.

Dny šílenství

Proč jsou ulice plné takzvaných normálních lidí a my, čímsi nenormální, sedíme v léčebnách?“, ptá se jedna ze dvou protagonistů filmu Days of Madness Maja. Proč je hraniční porucha osobnosti diagnóza a nacionalismus nebo homofobie není?
Centrum Karlín pořádá promítání dokumentárního filmu Dny šílenství z nabídky Kinedoku a následnou besedu se Studiem 27 pro místní středoškoláky v Divadle Kámen. Promítání proběhne 20. září.

Fokus Praha zažije město jinak

Již tradičně se naše centra přidávají k akci Zažít město jinak. Tentokrát  v Karlíně a na Strossmayerově náměstí budou všichni sousedé moct neformálně potkat naše kolegy i klienty. Připraveny jsou nejrůznější workshopy, stánky a aktivity. Potkáte nás 21. 9. v Karlíně a na Strossmayerově náměstí.

Fokus Praha na Jarmarku u Ludmily

Výrobky Dílny Hvězdáři si budete moct zakoupit na tradičním Jarmarku u Ludmily 12. září na náměstí Míru v Praze 2.  Akci pořádá Diakonie a je určena nejširší veřejnosti.

CDZ 8 na Babím létě

Informační stánek a prodej drobných výrobků z "obýváku" Centra duševního zdraví pro Prahu 8 najdete na Babím létě v areálu PNB 14. září.

Fokus Praha na dni pro VODOLKU

Komunitní tým Dolní Povltaví představí svoje služby na dni spolků v Odolena Vodě. Najdete nás na náměstí v Odoleně Vodě 14. září od 13:00.

Bylo jednou jedno městečko bláznů

Komunitní tým Dolní Povltaví zve všechny na promítání krátké verze filmu „Bylo jedno městečko bláznů“ a následnou besedu s Břetislavem Košťálem – člověkem s vlastní zkušeností s duševním onemocněním, zakladatelem filmařského uskupení Studio 27 a aktivistou za zlepšení života lidí s duševním onemocněním. Akce se uskuteční 3.října od 18:00 v Galerii Kotelna v Odoleně Vodě.

Skupina F v Seznamu

Malby a kresby umělců Skupiny F oživí vestibul společnosti Seznam u příležitosti Světového dne duševního zdraví. Výstava je nejen uměleckým počinem, ale zároveň destigmatizační událostí.

MinisterstvoKultury