Zkoušeli jsme během roku 2019 být postupně v několika různých malířských dílech, nejdéle jsme vydrželi v malbě Vermeera van Delft z roku 1662, zvaném Dívka v červených šatech. Co si postavy v obraze myslí? Jaké jsou? Co si říkají? Co chtějí? Jaké další postavy k nim patří? Jaké je to v barokním městě?

- Tohle téma jsme dohledávali, rozvinuli a připravili jako workshop pro odpoledne pro odborníky v Den duševního zdraví 10.10.2019 v Centru Břevnov, Fokus Praha. Znamenalo to připravit předem přesnou scénu konkrétního obrazu - ušít kostýmy, namalovat okno a obraz na stěně, vyrobit další dekorace... také zjednodušené kostýmy navíc, aby si všichni účastníci workshopu mohli zkusit "být v obraze." Oni pak malých skupinkách rozehráli situaci obrazu na několik způsobů (viz první dvě fotografie).

Pro předvánoční představení jsme během následujících dvou měsíců připravili ještě víc - jevištní přeměnu Vermeerova obrazu na kubistický Picassův obraz Tři muzikanti. Včetně dialogů postav, změn osvětlení, transformace do dalšího Rothkova obrazu a šťastný návrat zpět domů, k Vermeerovi. V hravém kubismu jsme se také našli, intenzivně jsme vyráběli všechny kostýmy a rekvizity (viz třetí fotografie z představení). Všechno dobře dopadlo a přineslo to radost jak divákům, tak nám účinkujícím, ale řekneme vám: postavit scénu a přeměnit celou místnost na divadlo a pak zase zpátky a potom zase na generálku a zpět a na divadlo..., je to prácička!

Kdybyste se chtěli přidat, společně připravovat další představení nebo dokonce navrhnout a realizovat i vlastní nápady, ozvěte se nám, budeme moc rádi!
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 233 354 547, 777 800 395, chtějte Divadelní loutkářskou dílnu.

Naše historie je zde v odkaze. A s ní fotogalerie.
Za podporu děkujeme Ministerstvu kultury ČR a také MČ Praha 6.

divadelni dilna 2019

.

.