Centrum Podskalí 3. března pořádalo ve svých prostorách oslavu, kde se sešli pracovníci centra, další kolegové z Fokusu i mnoho hostů z organizací a služeb, se kterými podskalský tým spolupracuje a potkává se na poli pracovním.

A co jsme slavili?

Multidisciplinární tým, který ve stávající podobě již 4. rokem podporuje lidi s duševním onemocněním na území Prahy 1, 2 a 10, se oficiálně zapojuje do Programu podpory Center duševního zdraví II / 2 vyhlášeným MZČR. Projekt startuje k 1. dubnu 2020.

Díky administrativním složitostem se zahájení projektu posunulo a již naplánovaná oslava tedy proběhla dříve, než je start samotného projektu. Udělalo nám to drobné vrásky na čele, ale jak se ukázalo, byla to šťastná shoda náhod. Energie, nasměřovaná k 3.březnu byla strhující, zahájení oslavy i celý její průběh byl autentický a neformální. Práce let minulých, kontinuita a vidina smysluplného pokračování a spolupráce sociálních a zdravotních pracovníků, byly ústředními tématy oslavy. Vážně. Po úvodních slovech vedoucí týmu CDZ Madly Flaksové a slovech psychiatra Johana Pfeiffera, který procesem vznikání MD týmu kolegy v Podskalí provázel, měli mnozí knedlík v krku. Dojetí nad tím, co se v Podskalí podařilo a daří, postupně přešlo v milou zábavu, přípitek, povídání, vyměňování zkušeností a drobné hodování.

Byla to opravdu vydařená akce. A ve světle současných opatření jsme moc rádi, že jsme se rozhodli vstup do projektu oslavit ještě v březnu.

Video Studia 27, které zahájení akce hezky dokumentuje, je možné shlédnout zde .

venku 3 venku 2 venku 3
CDZ 1 2 3
CDZ 10 CDZ 14 CDZ 15
CDZ 003 CDZ 002 CDZ 004
CDZ 09 CDZ 06 CDZ 07