Praha, 14. 9. 2020 – V pondělí 14. září 2020 proběhl na Střeleckém ostrově happening ŠLAPE NÁM TO UŽ 30 LET, který připomněl 30 let komunitních služeb v Praze. Akci pořádal Fokus Praha s přispěním Magistrátu hlavního města Prahy a Městské části Praha 1 společně s dalšími organizacemi, které se duševnímu zdraví v komunitě věnují.

Během odpoledního programu se na pódiu vystřídala řadu umělců, včetně hlavních aktérů z muzikálu NE/NORMÁLNÍ nebo pražské kapely Simple Muffin. Návštěvníci dále shlédli např. předávání ceny Psych'o'scar, kterou letos získal brněnský projekt Ne.JSEM cv.OK, nebo se mohli zdarma projet na šlapadlech po Vltavě.

Na obrazové shrnutí happeningu se můžete podívat ve fotogalerii (Kliknutím na snímek se jeho velikost zvětší a poté je možné si prohlédnout všechny následující fotografie).

   

V pondělí 14. září 2020 proběhly obdobné akce v dalších městech v ČR. Jejich společným znakem byla zelená stuha, symbol otevřenosti k tématu duševního zdraví (více viz web komunitne30let.cz).