Fokus Praha se stal partnerem benefičního dílu pořadu České televize Zázraky přírody, jehož premiéru televize odvysílá na programu ČT 1 v sobotu 24. 4. 2021 od 20.10 hodin. „Duševní zdraví je téma, které bylo donedávna ve společnosti velkým tabu. Současná pandemická krize ale jasně a bez obalu ukázala, že duševní zdraví je křehké a problémy s duševním zdravím se mohou týkat každého z nás. Jsme vděční, že Česká televize poskytla prostor benefičního dílu Zázraky přírody právě tématu duševního zdraví. Předem děkujeme všem divákům, kteří přispějí prostřednictvím DMS. Výtěžek použijeme na další rozvoj služeb pro lidi s vážným duševním onemocněním, které poskytujeme již od roku 1990,“ říká Petr Hudlička, ředitel Fokusu Praha.

Během vysílání budou moct diváci podpořit služby Fokusu Praha prostřednictvím dárcovské SMS. Tyto charitativní DMS je možné zasílat již nyní na tel. číslo 87777 ve tvaru DMS FOKUS 30, DMS FOKUS 60 nebo DMS FOKUS 90 podle výše příspěvku (30, 60 nebo 90 Kč). Lze také nastavit pravidelné přispívání zasláním SMS ve tvaru DMS TRV FOKUS 30, DMS TRV FOKUS 60 nebo DMS TRV FOKUS 90. Každý měsíc pak bude automaticky odečtena částka 30, 60 nebo 90 Kč, přičemž tento paušální příspěvek je samozřejmě možné kdykoliv zrušit. Veškeré informace k této formě dárcovství jsou k dispozici na webu Fokusu Praha nebo na portálu darcovskasms.cz.

Benefičním dílem pořadu Zázraky přírody věnovaným tématu duševního zdraví provedou moderátoři Maroš Kramár a Vladimír Kořen. Hosty v tomto speciálním díle budou Anna Slováčková, David Novotný, Miroslav Hanuš a Lukáš Langmajer.

Zelená stuha

V beV benefičním dílu pořadu České televize Zázraky pořady se objeví zelená stuha, kterou si moderátoři Maroš Kramár a Vladimír Kořen připnuli na klopy.nefičním dílu se také objeví zelená stuha, kterou si moderátoři Maroš Kramár a Vladimír Kořen připnuli na klopy. Zelená stuha symbolizuje v českém i mezinárodním kontextu otevřenost k tématu duševního zdraví. Provází kampaně ke Světovému dni duševního zdraví nebo v Irsku kampaň See change. V Česku byla poprvé podrobněji představena veřejnosti v roce 2020, kdy více než 40 neziskových organizací slavilo 30 let od vzniku prvních komunitních služeb v oblasti péče o duševní zdraví.    

Fokusekle Freedom First

Herec Miroslav Hanuš spojil svou tvář nejen s tématem duševního zdraví, ale i s naším produktem Fokusekle Freedom First.Jako drobné poděkování hostům za účast v benefičním dílu věnuje Fokus dárkové ponožky Fokusekle Freedom First.  Motto Freedom First je konceptem v péči o duševní zdraví, ke kterému se Fokus hlásí. Symbolizuje otevřené dveře, otevřený přístup, svobodu ve výběru podpory. Svoboda jako taková je zároveň prvním předpokladem pro důstojný a nadějeplný lidský život každého z nás. Samotné ponožky pod názvem Fokusekle pak odkazují na terénní práci v komunitě – podporu klientů ve městě, v práci, doma, na úřadech apod. Ponožky s jasným názorem a charitativním dopadem je možné již nyní zakoupit v e-shopu Fokusu Praha fokushop.cz

O Fokusu Praha

Fokus Praha vznikl před 30 lety, aby nabídl novou podobu podpory lidí s duševním onemocněním založenou na svobodném partnerském přístupu a podpoře klientů nejen v oblasti terapie, ale hlavně v oblasti sociální, a to přímo v místě bydliště.  Stal se tak hybatelem reformy v oblasti péče o duševní zdraví. Dnes jsou komunitní týmy a centra duševního zdraví pevnou součástí systému péče o lidi s duševním onemocněním.  Vstřícný a otevřený přístup veřejnosti k tématu duševního zdraví je nezbytným předpokladem k důstojnému životu lidí ze zkušeností s duševním onemocněním ve společnosti. Více na www.fokus-praha.cz.