Ve středu 20. října proběhne v žižkovské kavárně Pracovna & Laskafe (Vlkova 36, Praha 3) od 17.00 hod. křest knihy Fenomén slyšení hlasů, kterou Fokus Praha vydává díky finanční podpoře Magistrátu hlavního města Prahy a Ministerstva zdravotnictví ČR v rámci své edice Marco Cavallo.

Kniha Fenomén slyšení hlasů navazuje na dříve vydanou brožuru Hlas zevnitř. Jedná se o první české vydání publikace The Voice Inside, pod níž je autorsky podepsán Paul Baker, zakládající člen hnutí slyšení hlasů v Anglii a mezinárodní hnutí slyšení hlasů INTERVOICE.

Křtu knihy se osobně zúčastní jak Paul Baker, tak např. i sociální psychiatr a psychoterapeut Dirk Corstens z Maastricht University, předsedkyně sítě hnutí Hearing Voices Network v Anglii a peerka Rachel Waddingham nebo Adi Hasanbašić, psycholog a case manažer Centra duševního zdraví pro Prahu 8, který české vydání knihy inicioval a do knihy doplnil kapitolu o hnutí Slyšení hlasů v České republice.

Po křtu knihy bude od 18.30 hod. následovat promítání filmu Legal Alien, osobní zpovědi člověka, který slyší hlasy a hledá jejich smysl, s navazující diskusí s autory snímku Adim Hasanbašićem a Ondřejem Pažoutem.

Středeční večer uzavře cca ve 20.00 hod. předávání ceny Psych'o'scar za významný počin v oblasti péče o duševního zdraví pro rok 2021.      

Ve čtvrtek 21. 10. bude na Staroměstské radnici v Praze 1 následovat celodenní konference Slyšení hlasů aneb Za svobodu myšlení, kterou pořádá spolek Slyšení hlasů a Fokus Praha. Program konference je k dispozici zde. Poslední volná místa si rezervujte zde.

Pro vstup na avizované akce bude vyžadováno splnění podmínek definovaných mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR v souvislosti s šířením onemocnění Covid-19.