Fokusoviny 37 titulka smallPražské Fokusoviny s číslem 37 jsou zde. Jako obvykle v nich přinášíme pohled do života Fokusu Praha i jeho klientů. Úvodník napsal generální ředitel Petr Hudlička a celé Fokusoviny glosuje opět Tomáš Vaněk.

V magazínu najdete ohlédnutí za několika akcemi, které mohly i přes stále nezkrocenou covidovou pandemii naštěstí v druhé polovině tohoto roku proběhnout. Ať už to byly Týdny pro duševní zdraví, Konference sociální psychiatrie 2021 nebo vůbec první mezinárodní konference k problematice slyšení hlasů konaná v České republice. Na ni dorazil i Paul Baker, zakládající člen hnutí slyšení hlasů v Anglii a mezinárodního hnutí INTERVOICE, jehož publikace Fenomén slyšení hlasů a Hlas zevnitř jsme vydali v naší edici Marco Cavallo a za jeho účasti tato česká vydání také pokřtili.   

Dále ve Fokusovinách představujeme naše psychoterapeutické služby, zejména novou metodu Child Talks +, která pomáhá rodičům a jejich dětem zvládnout problémy s duševním zdraví. Nechybí ale i další, neméně důležité služby Fokusu, jako jsou činnost Komunitního centra Dílna nebo nový projekt dostuduj.fit.

Z dalších příspěvků doporučujeme např. zajímavou anketu s lapidárním názvem Muž jako sociální pracovník – předsudky a mýty.

V závěru jsme pro Vás přichystali ukázku z povedené knihy Tomáše Vaňka Sukničkář, kterou plánujeme již brzy vydat.

Přejeme příjemné prosincové čtení a pohodový zbytek roku 2021.