2022 podzim div350

Divadelní fokusoboty pro veřejnost!

Zveme vás na podzimní cyklus divadelních dílen. Během pěti sobotních setkání budeme hravou formou zkoušet a třeba i trochu zkoumat rozličné divadelní prvky. Nepotřebujete talent, podat výkon a nerozhoduje předchozí zkušenost s divadlem. 

Vždy od 10 hodin do 18 hodin.
(Pauza na oběd, můžete si ho přinést a ohřát nebo jít koupit... odejít možno dřív.
K dispozici zázemí - varná konvice, WC, kuchyňka, sprcha.)

Přijďte, ať je nás víc. Třeba si začnete plnit sny! Přizvali jsme profesionální lektorku Vendulu, takže inspirace bude ještě víc, než jsme zvyklí. Dohromady budou setkání ucelená, doporučujeme přijít na všechna.

Témata:
24.9. Tělo,
1.10. Hlas,
15.10. Divadelní situace,
26.11. Partner,
10.12.2022 Text.

Vstup zdarma díky Ministerstvu kultury, program je pro dospělé a připravila ho poněkolikáté osvědčená trojice, která tvoří také projekt Atelier Fokus Art - Jitka, Štěpán a Hedvika. Letos jsme pro inovaci domluvili spolupráci se zkušenou lektorkou Vendulou Ježkovou (Kasalickou):

MgA. Vendula Ježková (Kasalická), PhD.
působila v Městském divadle Brno, Divadle Pod Palmovkou, Divadle Husa na provázku. Vede herecké a seberozvojové kurzy v platformě JustMonkeys, kterou založila www.justmonkeys.cz Podílí se na rozvojových projektech Ministerstva pro místní rozvoj apod.

Mgr. Štěpán Smolík, PhD. - dramaterapeut a psychoterapeut v rogersovském PCA přístupu /režisér, herec, autor a dramaturg divadla Ujeto s lidmi s mentálním handicapem; hra na klavír, akordeon. Opakovaně se účastní letního festivalu Menteatrál, který je zaměřen na divadelní práci se specifickými skupinami – alternativní divadlo. Také se účastní mezinárodních projektů, např. Big Deal (práce se znevýhodněnými skupinami pomocí umění, Erasmus Plus, bgdl.eu).

Bc. Jitka Řenčová - arteterapeutka, psychoterapeutka v rogersovském PCA přístupu /výtvarnice, restaurátorka varhan, zručná bývalá vedoucí šicí dílny schopná realizovat různá materiálová a konstrukční řešení loutek a kulis.

Mgr. Hedvika Hrychová - psychoterapeut v gestalt modalitě /kresba vtipů do Psychologie Dnes, tvorba letáků, hra na cello v hudební kapele; možnost v projektu využít i hru na jiné hudební nástroje). Je zaměstnankyní Psychoterapie Fokus Praha. Také je členkou divadla Ujeto a účastnila se projektu Big Deal (práce se znevýhodněnými skupinami pomocí umění, Erasmus Plus, bgdl.eu).

Není to terapie, takže může přijít třeba manželský pár, několik kamarádek.... Je to nové, je to zábava, vznikne něco svobodně a zároveň v rámci možností divadla a nás účastníků - jak herecky, tak výtvarně. Navíc věříme, že vlastní kreativita léčí. Čekají nás hravá herecká cvičení, nácvik vstupování do rolí, práce s hlasem v prostoru, práce se světlem a případně i s doprovodnou hudbou, společné doladění scénáře, výroba rekvizit, kulis, příp. loutek či masek, krátké zkoušky divadelního představení. Přizpůsobíme si to na míru na místě. Každý nemusí dělat všechno... Vznikne to, co zrovna budeme chtít.

Dejte nám prosím vědět, že se chystáte přijít, ať můžeme podle toho zacíleněji připravit program setkání. Díky. 
Doporučujeme přijít na všechna setkání.

Místo konání: Psychoterapie Fokus Praha, Meziškolská 2, Praha 6 - Břevnov.
Kontakt: Hedvika Hrychová, mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tel. do Psychoterapie Fokus Praha  777 800 387. Těšíme se na Vás.

Co jsme dosud dělali, je v odkaze: https://www.facebook.com/hashtag/divadelnidilnafokus
Videa z představení v r.2021 jsou na našem (málo využívaném) youtube:
https://www.youtube.com/channel/UC3XAREu_Bd2UnbeRdy-CMMg

a zde na (dobře využívaném) facebooku:
https://www.facebook.com/hashtag/divadelnidilnafokus2021

Jeden článek shrnuje akce projektu v roce 2019:
https://www.fokus-praha.cz/cz/aktuality/340-divadelni-loutkarska-dilna-v-roce-2019

Starší článek poskytuje chronologický přehled, jak se projekt vyvíjel, pod ním je fotogalerie s autentickými výroky členů projektu:
https://fokus-praha.cz/index.php/cz/aktuality/296-loutkarska-divadelni-dilna-vypravi-o-sobe

.