V pondělí 10. října proběhne v pražské kavárně Liberál představení dalšího krátkého dokumentu z projektu STUDIO DUŠE Fokusu Praha. Jeho cílem je zvyšovat zájem veřejnosti o téma duševního zdraví a pochopení pro život lidí s psychickými potížemi a onemocněními. Během akce určené pro širokou veřejnost a podporovatele Fokusu Praha bude mít veřejnou premiéru příběh Jardy, jednoho z klientů Fokusu Praha. Jedná se o další díl ze série devíti příběhů, které byly loni z velké části natáčeny právě v kavárně Liberál. Jejich postupné zveřejňování můžete sledovat na YouTube kanálu Fokusu Praha zde.

„Pro termín premiéry dalšího dílu našeho seriálu příběhů lidí s duševním onemocněním jsme vybrali datum 10. října, které jednak připadá na Světový den duševního zdraví, ale také se tímto dnem uzavírá čtyřtýdenní tuzemská kampaň Týdny pro duševní zdraví. Proto bychom rádi kromě dokumentu o Jardovi a následném rozhovoru s ním vytvořili rovněž prostor pro obecnější debatu. Na akci tedy srdečně zveme také zástupce médií, potažmo odborníky na duševní zdraví. Program odstartuje již v 18.00 a pro všechny příchozí bude zajištěno i drobné občerstvení,“ dodává k průběhu akce Kateřina Uhlířová, autorka devítidílného cyklu video příběhů z produkce Fokusu Praha.

Projekt STUDIO DUŠE se do konce tohoto roku rozšíří také o příspěvky v audio formátu. Během podzimu Fokus Praha uvede dva díly stejnojmenného podcastu. První díl podcastu STUDIO DUŠE bude zaměřen na mladé lidí s psychickými problémy, druhý přinese odpovědi na otázku, jak mluvit s člověkem, u něhož se začínají projevovat příznaky psychické nepohody či počátky duševního onemocnění.   

Jarda