stac20 120Stacionární program na 3 měsíce, 3krát týdně od 21.9.2020.

Určen lidem s depresivními a úzkostnými poruchami, reakcí na stres, potížemi ve vztazích k sobě a druhým...

i pro lidi s psychotickou zkušeností.

sk2020 120

Zájemci, přihlašte se.

Sestavujeme novou arteterapeutickou skupinu v Centru Břevnov v Meziškolské ulici,
v Psychoterapii Fokus Praha. 

24 7 2020 12

Tvořivý pátek s mozaikou od 10 do 18 hodin

v zahradě Centra Břevnov

pro veřejnost, klienty, ev. kolegy z jiných pracovišť.

Fokus Praha slaví 30 let komunitních služeb v oblasti péče o duševní zdravíU příležitosti oslav 30 let komunitních služeb v oblasti péče o duševní zdraví jsme ve spolupráci s dalšími organizacemi spustili nový web komunitne30let.cz, kam budeme postupně dávat informace o plánovaných akcích do konce tohoto roku, fotky, videa a další zajímavosti. Obdobným obsahem budeme sitit i sociální sítě s hashtagem #komunitne30let.

 

Podpora zaměstnávání v době koronavirové I v průběhu restriktivních opatření v souvislosti s pandemií koronaviru jsme byli na dosah svým klientům. Pomáhali jsme jim řešit nejenom běžné rutinní činnosti, ale i významná rozhodnutí, jež museli během obtížného období učinit. Pro přiblížení našich služeb v oblasti podpory zaměstnávání jsme vybrali čtyři „karanténní“ mikro-příběhy, o něž se s námi podělili sociální pracovníci Fokusu Praha a našich center duševního zdraví. Jména klientů byla pro účely příspěvku změněna. 

Jan Sobotka v pořadu České televize (ČT) Sama doma Přečtěte si přepis rozhovoru s výkonným ředitelem Fokusu Praha Janem Sobotkou, který byl krátce po vyhlášení nouzového stavu hostem pořadu České televize Sama doma. Rozhovor a dotazy diváků se týkaly především role komunitních a sociálních služeb v systému péče o lidi se zkušeností s duševním onemocněním. Celý pořad si můžete pustit na webu České televize zde.

 

Fokus Praha – logoPraha, 28. 5. 2020 – Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) vydalo v rámci uvolňování pravidel v souvislosti s  pandemií koronaviru doporučený postup č. 11/2020 pro aplikaci aktualizovaného plánu obnovení poskytování některých druhů sociálních služeb od 25. 5. 2020. V doporučení ministerstvo stanovilo, že poskytování sociálně aktivizační služby nelze provádět u klientů starších 50 let. „Obávám se, že dodržování DP MPSV v sociálních službách pro lidi s duševním onemocněním může výrazně zhoršit jejich sociální izolaci a zdravotní stav. Navíc, zvláště u osob nad 50 let, může mít neposkytnutí sociální služby až diskriminační charakter," uvedl v otevřeném dopise ministryni práce a sociálních věcí výkonný ředitel Fokusu Praha Jan Sobotka.

staclet 180Potřebujete se nadechnout po náročném období? Zkusit si, jaká je psychoterapie se zkušenými terapeuty?

Na jeden měsíc 29.6.-23.7.2020 nabízíme psychoterapeutický program

včetně relaxací a expresivních terapií.

Chráněné bydlení Praha, 19. 5. 2020 –  Fokus Praha již několik let provozuje v rámci svých center v Praze a středních Čechách službu chráněného bydlení. Ta je určena pro osoby se zkušeností s duševním onemocněním, jež z nejrůznějších důvodů nemohou bydlet samy nebo v samostatném bydlení opakovaně selhávají. Obdobnou službu nabízí v hlavním městě více subjektů. Fokus Praha nyní ve spolupráci s neziskovými organizacemi Bona, Baobab a Psychiatrickou nemocnicí Bohnice spustil centrální pořadník pro chráněné bydlení. Díky němu bude možné mnohem efektivněji vyřizovat jednotlivé žádosti zájemců a řešit jejich individuální potřeby.

LogoBarvaFokus Praha se připojuje k dopisu JDI adresovanému paní ministryni práce a sociálních věcí. Jedná se o reakci na právě probíhající připomínkové řízení k novele zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách. K dopisu je připojen i sumář právních argumentů k připomínkám. Novela zákona jde v několika bodech proti samotné deinstitucionalizaci, což ve Fokusu Praha považujeme za závažný nedostatek tohoto důležitého zákona, který by měl být v souladu mimo jiné s probíhající Reformou péče o duševní zdraví, jíž se komunitní sociální služby plně účastní. Celé znění dopisu zde

aktualita respirDěkujeme firmě ATELI, s.r.o., která provozuje internetový obchod PoštovnéZdarma.cz, za darování 150 respirátorů třídy FFP2. Respirátory nám pomohou bezpečně obnovovat osobní kontakt s klienty, který jsme s vyhlášením nouzového stavu omezili na minimum. Děkujeme!

bb 120

Individuální psychoterapii a kontakty se stávajícími klienty udržujeme na dálku.

Novým zájemcům nabízí Psychoterapie Fokus Praha 10 setkání krátkodobé online psychoterapie přes Skype.

Zhoršil se vám psychický stav v souvislosti s korona-krizí? Přečtěte si podrobnosti.