EASI Cup 2019...bez předsudků!!! je sportovně osvětová událost nejen pro lidi s duševním onemocněním.  V červenci 2019 proběhne mezinárodní fotbalový turnaj s účástí 23 týmů z 13 evropských zemí. Současně otevíráme celospolečenskou diskusi o duševním zdraví. Akci pořádá Fokus Praha. Záštitu převzal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Patronem této události je Vladimír Šmicer.

Hlavní manažer letošního ročníku Jan Drobný k tomu říká: "Pro Fokus je to hlavně příležitost uspořádat mezinárodní akci, která má potenciál hned několika přesahů. První je propagace zdravého životního stylu a pohybu jako takového. A to jak pro uživatele našich služeb, tak i všechny okolo. Hýbat se je prostě zdravé, snižuje to riziko propuknutí hned několika nemocí atd. Pohybové aktivity, konkrétně ty skupinové mají i velký sociální význam. Rozhodli jsme se, že s fotbalovým turnajem taky rozjedeme osvětovou (destigmatizační) kampaň ...bez předsudků!!!, která má za cíl oslovit širokou populaci. Fotbal je společenský fenomén, má ho rádo spousta lidí a hlavně stojí nad všemi společenskými bublinami. Je jedno, jestli jsi vpravo, ve středu nebo vlevo, jestli ti je 10 nebo 70 let, jsi katolík nebo satanista, právník nebo sociální pracovník či asistent prodeje v supermarketu. Spojuje tě jediné – fotbal. Osobně si myslím, že Fokus Praha je skvělý v poskytování komplexních služeb, ale je důležité pracovat i s lidmi, co žijí kolem nás a nejsou uživateli našich služeb. Musíme usilovat o to, aby se pojem duševní nemoci/zdraví stal součástí běžných společenských debat. Jako důležité také vidím, aby lidé věděli, že existují místa, kde si mohou říci o pomoc, když ji potřebují, a aby za slovem schizofrenie nehledali nebezpečí atd. A já věřím, že fotbal je jeden ze skvělých informačních kanálů, jak tyto informace šířit."

Videospot fotbalistů o duševním zdraví:

Videopozvánka s Vladimírem Šmicerem a týmem CDZ Praha:

coverfoto videopozvánka

Aktuality sledujte na facebooku EASI CUP 2019.

Nebo čtěte informace na vlastním webu EASI Cup 2019.

Nebo hledejte informace v médiích. Napsali o nás třeba  v Deníku: https://melnicky.denik.cz/fotbal_region/fotbal-jako-fenomen-pomaha-i-lidem-s-dusevnim-onemocnenim-20190307.html?fbclid=IwAR38EsEf_NthLxj33ypj6tTSPwkqgoKQY5EL9tnhIHs2t4q_pfI4jh4PRiQ

EASI CUP 2019 PR pozvanka mail web rovna cz 1