veronikalacinovamalaVeronika Lacinová pochází z Ústí nad Labem a devět let žije v Praze. V Ústí vystudovala gymnázium a pokračovala na vysoké škole v Plzni. Vysokoškolské vzdělání nedokončila, ale zato založila e-shop Lacasport a věnuje se rodinnému podnikání. Tvoří weby pro klienty, píše manuály, vydala knížku z Cesta z temnoty mojí duše, maluje obrazy a vyrábí šperky.

MartinNovak

Martinovi je 41 let a deset roků se živil jako profesionální dýdžej. Vystupoval ve známých klubech jako Duplex, Kostka nebo Klec. Jako rodák z Bohnic pravidelně pořádal akce v Šafránu na Odře a Nashvillu na Krakově i dětské diskotéky v rodinném klubu. Vedle hraní na diskotékách měl také stálý příjem z pracovního úvazku uklízeče metra. “S hraním jsem začínal jako patnáctiletý puberťák u kolotočů na výstavišti. Pouštěl jsem muziku, lákal lidi na ruské kolo a další prodlouženou jízdu,” popisuje Martin Novák.

 

Honza35IT malyDo Fokusu jsem se dostal v roce 2007. Měl jsem dlouhodobější problémy s hledáním práce a tušil jsem, že normální práci neseženu. V tu dobu jsem chodil do denního stacionáře v Bohnicích k jedné paní doktorce,
a ta nám dala materiály na různé chráněné dílny a organizace: Fokus, Greendoors, Baobab, a říkal jsem si,
že by to mohla být dobrá šance.

Lucie24Recepcni maly

Nedávno jsem začala pracovat na recepci u vojáků. Dostala jsem se tam přes obyčejný inzerát na internetu a šlo to docela rychle. Pozvali mě na pohovor a za den mi volali, že mě přijímají a od dubna jsem nastoupila. Je to hotel, kam buď jezdí cizinci třeba z NATO, nebo tam jsou trvale ubytovaní vojáci, kteří třeba pracují u Hradní stráže nebo jezdí s těma velkejma autama.

Sasa29Vira maly

Onemocněla jsem asi ve dvaadvaceti, v prvním ročníku studia na vyšší odborné škole cestovního ruchu, turismu a hotelnictví. Měli jsme možnost jet o prázdninách na praxi do Řecka, tak jsme se tam ještě s pár spolužačkami vydaly.