NLJP maketamalaČeský překlad publikace Nejlepším lékem jsou přátelé vydal Fokus Praha. Předmluvu speciálně k tomuto vydání napsal Will Hall. Původní titul Friends Make the Best Medicine vyšel v rámci Projektu Ikarus. Eletkronická verze je volně ke stažení.

 

raginsmalyFokus vydává ve spolupráci s plzeňským Ledovcem další titul v edici Marco Cavallo. Tentokrát jsme vybrali překlad díla Marka Reginse Cesta k zotavení. V této knize najdou jak odborníci, tak široká veřejnost množství lidských příběhů, na nichž nám autor citlivou a velmi čtivou formu představuje principy zotavení.

 

 

 

ZaZdm maly1 Fokus Praha vydal v rámci edice Marco Cavallo překlad knihy Za zdmi. V úvodu k českému vydání knihy Pavel Novák píše: "....dostává se vám do ruky kniha ZA ZDMI, sborník přednášek z mezinárodní konference konané v italském Meranu v roce 2004. Může se vám zdát zvláštní, proč se vracíme ke konferenci, která se konala před třinácti lety. Jejím předmětem byla „deinstitucionalizace psychiatrické péče“, tedy téma, které u nás nyní konečně začalo být velmi aktuální při právě probíhající Reformě psychiatrické péče.

 

 

clovek slintajici malyKomentář Tomáše Vaňka k "destigmatizačnímu " videu z dílny NUDZu - https://www.youtube.com/watch?v=DvYpk6U1nb0 publikovaný ve 25. Pražských Fokusovinách.

Člověk slintající touhou po respektu, člověk hospitalizovaný a vydaný na pospas lékařské vědě a její do sebe zahleděné objektivizující řeči, získal od výzkumníků další podněty k přemýšlení.

Will Hall maly1Vážím si Willa Halla jako umírněného zastánce svobody volby, obhájce lidské důstojnosti a rozmanitosti a příkladně lidského člověka. Tento nadaný učitel, aktivista, terapeut a kouč při své práci vychází jednak ze svých bohatých, nejednou velmi pohnutých zkušeností, zároveň však i z nemalé zásoby nejnovějších vědeckých poznatků.