Honza35IT malyDo Fokusu jsem se dostal v roce 2007. Měl jsem dlouhodobější problémy s hledáním práce a tušil jsem, že normální práci neseženu. V tu dobu jsem chodil do denního stacionáře v Bohnicích k jedné paní doktorce,
a ta nám dala materiály na různé chráněné dílny a organizace: Fokus, Greendoors, Baobab, a říkal jsem si,
že by to mohla být dobrá šance.

Lucie24Recepcni maly

Nedávno jsem začala pracovat na recepci u vojáků. Dostala jsem se tam přes obyčejný inzerát na internetu a šlo to docela rychle. Pozvali mě na pohovor a za den mi volali, že mě přijímají a od dubna jsem nastoupila. Je to hotel, kam buď jezdí cizinci třeba z NATO, nebo tam jsou trvale ubytovaní vojáci, kteří třeba pracují u Hradní stráže nebo jezdí s těma velkejma autama.

Sasa29Vira maly

Onemocněla jsem asi ve dvaadvaceti, v prvním ročníku studia na vyšší odborné škole cestovního ruchu, turismu a hotelnictví. Měli jsme možnost jet o prázdninách na praxi do Řecka, tak jsme se tam ještě s pár spolužačkami vydaly.

 

Vaclav36Uklizec maly

 eď už asi půl roku uklízím na magistrátě. Pracuji tam na dohodu, každý den tam jsem asi na čtyři hodiny, ale někdy to stihnu i dřív. Dříve jsem pracoval v obchodě, kde se prodávaly výrobky z proutkařské terapeutické dílny. Původně jsem z okolí Jihlavy, v Praze žiju asi dva roky a tak dlouho také chodím do Fokusu.

 

Veronika35Kucharka maly

Jsem vyučená kuchařka. Tři roky jsem pracovala v oboru, potom deset let jako prodavačka. Potom jsem díky spolupráci s Fokusem a Greendoors dva a půl roku pracovala jako pomocná síla v kuchyni v Mlsné kavce, to skončilo v zimě. Tam mi to vyhovovalo, protože to je vegetariánská restaurace.