Chráněné bydlení Praha

Chráněné bydlení je určeno pro osoby, které mají zkušenost s duševní nemocí a z jakéhokoliv důvodu se obávají samostatného bydlení, či v samostatném bydlení opakovaně selhávají. V chráněných podmínkách si vyzkoušejí  samostatné bydlení a všechny činnosti s ním spojené. Podpora často začíná návštěvami sociálních pracovníků během hospitalizace.

Chráněné bydlení má tréninkový charakter, je časově ohraničené, poskytováno za finanční úhradu dle zákona 108/2006 Sb., o sociálních službách a není náhradou za jakýkoliv druh sociálního bydlení.

Pro příjem nových zájemců o chráněné bydlení kontaktujte Společný pořadník do chráněného bydlení na telefonu 733 130 473 v pondělí až středu mezi 9:00 - 15:00 hod nebo pište na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Společný pořadník chráněného bydlení Praha vznikl za spolupráce pražských organizací Baobab, z.s., BONA, o.p s. a Fokus Praha, z.ú. a v úzké spolupráci s psychiatrickými nemocnicemi na území hl. m. Prahy. Cílem této spolupráce je zajistit jednotný přístup zájemce o službu chráněného bydlení k vhodnému typu chráněného bydlení v Praze.

Kritéria pro přijetí do společného pořadníku:

  • věk 18 - 64 let
  • přítomnost duševního onemocnění v těchto diagnostických kategoriích MKN-10: F20 - F29 schizofrenie, schizotypní poruchy a poruchy s bludy; F30 - F39 afektivní poruchy; F40 - F49 poruchy neurotické, vyvolané stresem a somatoformní poruchy; F60 - F69 poruchy osobnosti
  • trvalé bydliště v Praze
  • zájem o aktivní využívání služby
  • cíle klienta se shodují s náplní, rozsahem a možnostmi služby (bližší informace najdete na webových stránkách jednotlivých organizací).

001 Belohorska 002 Belohorska 003 Bydleni

Vybrat jinou službu Fokusu Praha