Dobrovolníci


Dobrovolníci vždy byli a jsou důležitou součástí širší rodiny Fokusu Praha. Zapojují se do každodenních aktivit a pomáhají buď přímo lidem s duševním onemocněním, nebo svou energii a čas věnují rozvoji naší organizace.

 

ctyrlistky

Dobrovolník pro práci s klientem

Pro zotavení člověka s duševním onemocněním je důležité nezůstat sám, v izolaci. Proto uvítáme dobrovolníky, kteří našim klientům věnují svůj čas, přátelství i své schopnosti.

Nabízíme možnost skupinové práce, můžete např. vést kurzy počítačů, jazyků, tvořivý kroužek nebo v partě podnikat výlety a sportovat.

Při individuálním dobrovolnictví se stáváte dlouhodobým kamarádem konkrétnímu člověku a společně trávíte čas na výstavách, v kině či kavárně. Tím mu zároveň pomáháte nebát se znovu cestovat MHD, nakupovat, pohybovat se na veřejnosti.

Momentálně nabízíme možnost zapojit se v centru denních aktivit Dům u Libuše. Pokud byste měli zájem zapojit se v jiné službě, informujte se přímo u jejích pracovníků, kteří Vám sdělí, jestli a jaké možnosti dobrovolnického uplatnění nabízejí.

 dobrovolnicinabeneficich

Dobrovolník při propagačních a benefičních akcích

Uvítáme dobrovolníky, kteří se rádi zapojí do organizace jednorázových propagačních akcí, jako jsou benefice, besedy, dny otevřených dveří v našich centrech, výstavy, destigmatizační kampaně. Pomoct můžete i s přípravou a distribucí propagačních materiálů.

Pro přijímání dobrovolníků si neklademe žádné podmínky, rozhodující je zájem o problematiku, volný čas a chuť něco dělat. Neváhejte, ozvěte se, určitě se domluvíme.

 

 

expertnidobrovolnik1

Expertní dobrovolník

Expertní dobrovolnictví je postavené na předávání znalostí a zkušeností lidí z komerčního sektoru pracovníkům neziskových organizací. Nejčastěji se jedná o spolupráci v oblasti řízení, marketingu, PR, daní a účetnictví, IT poradenství a návrhů a správy webových stránek.

Aktuálně hledáme odborníky z těchto oblastí:
PR a marketingu, grafického poradenství, práva, tlumočnictví a překladatelství.

Dejte nám o sobě vědět! Děkujeme.