Tým podpory zaměstnávání

Naším posláním je podpora lidí s duševním onemocněním při hledání možností osobní realizace ve společnosti prostřednictvím pracovního uplatnění. Pokud máte o spolupráci s námi zájem, zavolejte nám, napište. Naše pracovní doba je pondělí až pátek 9.00 – 17.00 hodin.

Komu a jak pomáháme

Support_ilustrační foto

Ctíme individuální
a profesionální přístup

Hlavním cílem naší služby je poskytnout Vám potřebné informace a osobní podporu při výběru, získání a udržení vhodného zaměstnání, a to takovým způsobem, abyste využil/a a rozvíjel/a své stávající pracovní zkušenosti, dovednosti a jiné individuální zdroje. Při naplňování tohoto cíle se opíráme o osvědčenou metodu IPS (Individual Placement and Support), která bere v potaz Vaše individuální potřeby a preference.

Pomáháme s Vaším profesním uplatněním

Pracovníci Týmu podpory zaměstnávání Vám v rámci individuální spolupráce nabídnou podporu při hledání pracovního uplatnění podle Vašeho přání, a to na běžném či chráněném trhu práce. Spolupráce může být zaměřená na následující oblasti:

 1. mapování vhodných pracovních pozic (na základě Vašich dovedností, zájmů a potřeb)
 2. hledání a oslovování vhodného zaměstnavatele
 3. udržení či změna zaměstnání
 4. trénink dovedností:
  1. profesní životopis
  2. motivační dopis
  3. příprava na pracovní pohovor
  4. pracovněprávní problematika
  5. komunikace a chování na pracovišti
  6. základy práce na počítači

Spolupráce spočívá v pravidelných osobních schůzkách. V případě Vašeho zájmu můžete využít doprovodu či asistence na pracovišti.

CV_ilustrační foto

Kde působíme

Náš specializovaný tým pomáhá lidem se zkušeností s duševním onemocněním bydlícím na území hlavního města Prahy a v blízkém okolí.

V dalších službách Fokusu Praha potom působí pracovní konzultanti, kterým předáváme naše know-how.

Pokud hledáte pro sebe či pro své blízké jiný typ podpory, přejděte prosím do sekce Služby pro lidi s duševním onemocněním.

291-291-max
291-291-max (1)

Financování a registrace

Tým podpory zaměstnávání Fokusu Praha je registrován v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb. o sociálních službách jako služba Sociální rehabilitace (identifikátor 8298186) a financován z rozpočtu Fokusu Praha.

Přejít nahoru