Služby pro lidi s duševním onemocněním

Téměř na celém území Prahy a v některých částech Středočeského kraje poskytujeme sociální a zdravotní podporu prostřednictvím komunitních týmů a center duševního zdraví. Celopražský dosah mají naše týmy psychoterapie a krizové intervence, stejně tak jako naše komunitní centra a volnočasové kluby. Pomocí filtru níže si vyberte službu podle místa, kde Vy nebo Vaši blízcí žijete/máte trvalé bydliště. Pokud hledáte službu mimo naše terénní pokrytí, doporučujeme v případě Prahy navštívit rozcestník Psychoportál, v případě Středočeského kraje kontaktovat krajský úřad.

Hledejte naše služby podle lokality a zaměření

  • Potvrdit výběr

Krizový tým Fokus Praha

Tým nabízí terénní, telefonickou a chatovou krizovou pomoc, která je bezplatná a může být poskytována anonymně. Podává pomocnou ruku těm, kteří nemají dost sil, aby sami vyřešili svou obtížnou životní situaci.

Psychoterapie Fokus Praha

Cílem této služby je léčba duševních potíží s využitím psychoterapeutických metod, ve spolupráci s psychiatrickou péčí a sociálními službami. Služba pomáhá najít lidem s duševním onemocněním cestu k zotavení a spokojenému životu.

Centra duševního zdraví a komunitní týmy

Téměř na celém území Prahy a v některých částech Středočeského kraje poskytujeme sociální a zdravotní podporu skrze komunitní týmy a centra duševního zdraví.

Dům zotavení

Recovery House je v ČR ojedinělý formát služby, založený na svobodě a zároveň vlastní odpovědnosti, aktivitě a kreativním uchopení vlastního života.

Rozbydli se

Služba Rozbydli se je určena pro osoby, které mají zkušenost s duševní nemocí a samostatného bydlení se obávají či v něm opakovaně selhávají.

Tým podpory zaměstnávání

Posláním týmu je podpora lidí s duševním onemocněním v tom, aby nalezli možnosti osobní realizace ve společnosti prostřednictvím pracovního uplatnění.

Komunitní centra a kluby

Klientům z celé Prahy poskytujeme další služby zaměřené zejména na sociálně-rehabilitační a volnočasové aktivit v rámci našich komunitních center a klubů.

Hlavní metodička služeb Fokusu Praha

Dagmar Kafková Strnadová
hlavní metodička
+420 770 158 013
kafkovastrnadova.dagmar@fokus-praha.cz

Přihlaste se k odběru novinek

Chcete s námi zůstat v kontaktu a mít přehled o dění v oblasti duševního zdraví?

Dejte nám vědět a dostávejte od nás aktuální vydání magazínu

Pražské Fokusoviny nebo pozvánky na zajímavé akce.

A nebojte se, nejsme žádná továrna na spam.

Přejít nahoru