Naše pilíře

Pilíře

 

  1. Fokus Praha je zásadní součástí regionálního systému péče o lidi s duševním onemocněním. Vysokou kvalitou poskytovaných služeb vytváříme podmínky pro plnohodnotný život lidí s duševním onemocněním ve společnosti.
  2. Vedle služeb v rámci systému vytváříme a ověřujeme alternativní typy služeb, které umožňují přístupy k duševnímu zdraví posunout dál.
  3. Každý pracovník Fokusu Praha vnímá člověka především jako jedinečného a rovnocenného partnera. Klíčovou hodnotou naší práce je naděje, že se věci mohou posouvat k lepšímu.
  4. Aktivně boříme mýty a předsudky o duševním zdraví.

Naše hodnoty

Naděje

RESPEKT – PODPORA MÍSTO PÉČE

Naše klienty vnímáme jako partnery. Respektujeme jejich vůli, přání a jejich obraz plnohodnotného života, ve kterém je podporujeme. Demokratický způsob práce uplatňujeme i mezi zaměstnanci.

PROFESIONALITA A LIDSKOST

Profesionalita a lidskost se ve Fokusu snoubí. Každého klienta vnímáme především jako jedinečného člověka s celoživotním příběhem. Víme, že duševní nemoc může potkat každého. Pracujeme otevřeně, pružně, transparentně, reagujeme na zpětnou vazbu.

Lidskost_web
Osobní_odpovědnost_web

OSOBNÍ ODPOVĚDNOST

Každý z nás má osobní zodpovědnost – za svůj život, za své zdraví, za svou práci. A uchopit život do vlastních rukou je cílem naší spolupráce s klienty.

NADĚJE MÍSTO BEZNADĚJE

Naděje není ve Fokusu Praha jen slovo, ale celkový přístup. Věříme, že každý se může zotavit.

Odpovědnost_web
Hledani_novych_cest_web

HLEDÁNÍ NOVÝCH CEST

Inspirujeme se ve světě i u nás. Rozvíjíme se a stále hledáme svou cestu v měnící se době. Místo výmluv, proč něco nejde, hledáme cesty, jak by to šlo. Nebojíme se změn a umíme se poučit i ze zabočení do slepých uliček. Chyby a omyly vnímáme jako prostor k učení.

Přejít nahoru