Krizový tým Fokus Praha

Krizový tým Fokusu Praha

Nabízíme terénní, telefonickou a chatovou krizovou pomoc, která je bezplatná a může být poskytována anonymně. Podáváme pomocnou ruku těm, kteří nemají dost sil, aby sami vyřešili obtížnou životní situaci, ve které se ocitli. Krizový tým Fokus Praha tvoří zkušení sociální pracovníci, psychologové, psychiatrické sestry a psychiatr.

V případě duševní krize nám neváhejte zavolat na tel. číslo

+ 420 777 800 983.

Jsme tu pro Vás.

Komu pomáháme

Krize

Službu poskytujeme dospělým lidem (od 16 let), žijícím na území Prahy, se zkušeností s duševním onemocněním, popř. jejich blízkým, kteří se ocitli v náročné životní situaci a potřebují pomoc s jejím zvládnutím.

 1. Nevíte jak dál?
 2. Potřebujete se lépe zorientovat v zažívané náročné situaci a najít možnosti řešení?
 3. Trápíte se a nemáte se komu svěřit?
 4. Myslíte na sebevraždu?
 5. Máte strach o Vaše blízké, kteří selhávají při řešení náročných životních situací?
 6. Pozorujete zhoršení psychického stavu u někoho ve Vašem okolí?
 7. Potřebujete se poradit s psychiatrem?

V tom případě by Vám mohla být prospěšná tato registrovaná služba krizové pomoci.

Jak pomáháme

 1. Poskytujeme osobní, telefonické, chatové nebo e-mailové konzultace.
 2. Po předchozí domluvě za Vámi dojedeme do domácího prostředí či jinam do terénu.
 3. Pomůžeme Vám s orientací ve složité osobní situaci a v jejím řešení.
 4. Pomůžeme Vám předejít i zvládnout krizové situace spojené se zhoršením zdravotního stavu.
 5. Po domluvě můžeme nabídnout intenzivní psychiatrickou, psychologickou a sociální podporu v domácím prostředí s cílem zvládnout zhoršení psychického zdravotního stavu mimo nemocnici.
 6. Klientům návazných služeb poskytujeme možnost krátkého pobytu na krizovém lůžku zaměřeného na zvládnutí krizové situace. Doba pobytu na lůžku činí 3 - 5 dní.
 7. Pomůžeme Vám s orientací v síti služeb a s jejich zprostředkováním.
 8. Službu poskytujeme každý všední den od 8.00 do 18.00. Poslední telefonické hovory přijímáme 30 minut před koncem pracovní doby. Na chatu jsme k dispozici každý všední den od 10.00 do 12.00 a od 14.00 do 16.00 (výjimečně může být z kapacitních důvodů provozní doba chatu omezena). Terénní krizovou pomoc poskytujeme po předchozí domluvě.

Kde působíme

Náš tým poskytuje terénní pomoc klientům z Prahy.

Protikrizový chat a telefonické konzultace jsou z principu bez regionálního omezení. Nicméně v případě, že klient žije mimo dojezdovou kapacitu našeho týmu a potřebuje pomoc v místě svého bydliště, navážeme jej na organizace působící v jeho okolí.

Pokud hledáte pro sebe či pro své blízké podporu ze strany našich komunitních týmů, center duševního zdraví nebo komunitních center a klubů, přejděte prosím do sekce Služby pro lidi s duševním onemocněním.

291-291-max
291-291-max (1)

Financování a registrace

Krizový tým je financován z rozpočtu Fokusu Praha a registrován v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb. o sociálních službách jako služba Krizová pomoc (identifikátor 6380193).

Přejít nahoru