Pracujte u nás

Buďte součástí největší nevládní organizace v Česku zaměřené na pomoc lidem s duševním onemocněním.

Jak se pracuje ve Fokusu Praha?

Práce ve Fokusu Praha ve vztahu ke klientům, ale i v rámci vzájemné spolupráce uvnitř organizace je založena na pilířích a hodnotách. Propojení vysoké odbornosti a upřímného lidského přístupu k nim patří. S našimi klienty, lidmi se zkušeností s vážným duševním onemocněním, pracuje ve Fokusu Praha více než 20 týmů, složených z profesionálek a profesionálů z oblasti sociální a zdravotní v Praze a středních Čechách.

Nejčastěji hledáme do týmů uchazečky/uchazeče na pozice sociálního pracovníka, pracovníka v sociálních službách, všeobecné nebo psychiatrické zdravotní sestry, psychiatra, psychologa, terapeuta.

Často hledáme i odbornice a odborníky, kteří nám pomohou zajistit hladký provoz velké organizace, jako jsou ekonomové, projektoví specialisté apod.

Fokus Praha
Lidskost

Přidejte se k Fokusu, protože...

  1. Jsme stabilní nezisková organizace s více než 33letou tradicí.
  2. Jsme významně zapojeni do reformy psychiatrické péče a aktivně se snažíme měnit stávající koncepci péče o duševní zdraví.
  3. Budujeme centra duševního zdraví a další nové služby, měníme pohled společnosti na lidi s duševním onemocněním.
  4. Jsme odborníci a profesionálové na svých místech, kteří hledají nové cesty, přijímají osobní odpovědnost za svoji práci, přinášejí naději, přistupují ke klientům i k sobě navzájem s respektem, profesionalitou a lidskostí.

Chcete se o nás dozvědět více? Klikněte ZDE a poznejte nás blíže.

Aktuální nabídka volných pracovních pozic

Přidejte se k nám

Aktuální přehled všech volných pozic najdete na webové stránce jobs.cz/fokus-praha. Nebo se ozvěte našim HR specialistkám.

Jak u nás probíhá výběrové řízení

Ve Fokusu se snažíme ke každému kandidátovi přistupovat individuálně. Pečlivě posuzujeme jeho dosavadní zkušenosti a další informace uvedené v životopise. Při pohovoru ověřujeme nejen schopnosti a dovednosti, ale především také motivaci. Individuálně máme také nastaven průběh výběrového řízení v závislosti na druhu pracovní pozice. Naším cílem je vybrat nejvhodnějšího kandidáta na základě transparentního a objektivního výběrového řízení, které většinou probíhá následovně:

  1. Naše veškeré aktuální pozice najdete na jobs.cz, webových stránkách nebo i sociálních sítích – zejména Facebook, Linkedln. Proto se vyplatí sledovat naše profily, aby Vám neunikla žádná informace.
  2. Z přihlášených zájemců vybereme kandidáty, kteří postoupí do prvního kola pohovoru. Ten může probíhat online, nebo osobně v našich centrech duševního zdraví, komunitních týmech a dalších službách. S kandidáty se osobně potká přímý nadřízený, zástupce HR, v některých případech i ředitel centra nebo vybraný zástupce z týmu, do kterého by daný kandidát časem nastoupil.
  3. Nejlepší kandidáti postoupí do druhého kola výběrového řízení, kde se setkají s většinou týmu. Navštíví dané pracoviště a ukážeme jim, jak to u nás vypadá.
  4. Pokud kandidát uspěl, spojíme se s ním telefonicky a obdrží od nás pracovní nabídku. Výběrové řízení uzavíráme a písemně nebo telefonicky o tom informujeme všechny uchazeče, kteří se do něj přihlásili.

HR aktuality

Týden v psychoterapii_stáž

STÁŽE A ODBORNÁ PRAXE

Nahlédnout do naší praxe, dotknout se skutečných příběhů, nasát způsob naší práce založený na podpoře a respektu ke klientům umožňujeme studentům vyšších a vysokých škol i odborným pracovníkům z ostatních služeb i zahraničním kolegům. Více se přečtěte zde nebo rovnou kontaktujte naši kolegyni Martinu Vavrochovou.

PRO STUDENTY A ŠKOLY

Chcete ve Vaší škole přednášku o Fokusu Praha jako poskytovateli služeb pro lidi s duševním onemocněním? Nebo byste rádi otevřeli se svými studenty téma duševního zdraví? Ozvěte se nám a domluvme se, co pro Vaši školu můžeme udělat.

Studenti
Dobrovolnictví

DOBROVOLNICTVÍ

Pro zotavení člověka s duševním onemocněním je důležité nezůstat sám, v izolaci. Proto uvítáme dobrovolníky, kteří našim klientům věnují svůj čas, přátelství i své schopnosti. Momentálně nabízíme možnost zapojit se v centru denních aktivit – Dům u Libuše nebo v Centru duševního zdraví Podskalí. Pokud byste měli zájem zapojit se v jiné službě, informujte se přímo u jejích pracovníků, kteří Vám sdělí, jestli a jaké možnosti dobrovolnického uplatnění nabízejí.

Kontakty na HR oddělení

Katka Repáňová

HR specialistka, koordinátorka náborů
tel.: +420 773 761 056
e-mail: repanova.katka@fokus-praha.cz

Martina Vavrochová

koordinátorka stáží
tel.: +420 770 186 122
e-mail: vavrochova.martina@fokus-praha.cz

Přejít nahoru