Dům u Libuše

Dům u Libuše je centrum denních aktivit, které realizuje volnočasové a nácvikové programy.

Posláním služby je poskytování dlouhodobé podpory lidem se zkušeností s duševním onemocněním tak, aby měli možnost být v kontaktu s lidmi, žili aktivní spokojený život a měli příležitost řešit své problémy s někým dalším.

Jak pomáháme

Dům u Libuše

Poslání služby

Naším hlavním cílem je umožnit klientům aktivně trávit volný čas, poskytnout jim praktické zázemí pro zajištění základních potřeb a pomoci jim naučit se praktickým dovednostem.

  1. Co nabízíme
  2. Volnočasové programy – sport, výlety, společenské akce (vernisáže, přednášky), divadlo, kino, jazykové kurzy (angličtina);
  3. Nácvikové programy – vaření, práce na počítači a s internetem;
  4. Možnost občerstvit se, uvařit si, vyprat si, vykoupat se, oholit se;
  5. Možnost popovídat si, zahrát si stolní hry, poslouchat muziku, pustit si film, přečíst knihu nebo časopis;
  6. Pomoc s orientací ve složité osobní situaci a s jejím řešením;
  7. Pomoc s předcházením a zvládáním krizových situací spojených se zhoršením zdravotního stavu – pomocí poradenství, bezpečnostních dohod a osobní podpory;
  8. Pomoc při zprostředkování jiných služeb Fokusu Praha nebo služeb dalších organizací;
  9. Radu nebo praktickou pomoc při hospodaření s penězi včetně pomoci se zajištěním dávek státní pomoci atd.
  10. S Vaším souhlasem jsme ochotni a připraveni spolupracovat i s lidmi z Vašeho blízkého okolí – s rodinou, blízkými lidmi, sousedy, lékaři, úředníky apod.

Dům u Libuše_výlet

Kde působíme

Dům u Libuše sídlí v Sequensově vile poblíž vltavského nábřeží. Služby denního centra mohou využívat dospělí lidé s duševním onemocněním z celé Prahy i okolí.

Pokud hledáte pro sebe či pro své blízké jiný typ podpory, přejděte prosím do sekce Služby pro lidi s duševním onemocněním.

291-291-max
291-291-max (1)

Financování a registrace

Činnost centra denních aktivit Domu u Libuše je financováno z rozpočtu Fokusu Praha. Centrum je registrováno v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb. o sociálních službách jako Sociálně aktivizační služba pro seniory a osoby se zdravotním postižením (identifikátor 3028203).

Přejít nahoru