Rozbydli se

Služba Rozbydli se je určena pro osoby, které mají zkušenost s duševní nemocí a z jakéhokoliv důvodu se obávají samostatného bydlení, či v samostatném bydlení opakovaně selhávají. V chráněných podmínkách si vyzkoušejí samostatné bydlení a všechny činnosti s ním spojené. Podpora často začíná návštěvami sociálních pracovníků během hospitalizace. Chráněné bydlení má tréninkový charakter, je časově ohraničené, poskytováno za finanční úhradu dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách a není náhradou za jakýkoliv druh sociálního bydlení.

Služba aktuálně prochází transformací. Příjem nových žádostí je i nadále pozastaven.

Komu a jak pomáháme

Housing-750x430

Co nabízíme

 1. Lidem s vážným duševním onemocněním pomáháme vytvořit bezpečné zázemí a podporu pro získání dovedností a sebedůvěry v takové míře, která snižuje závislost na poskytované službě a umožní klientovi v budoucnu využít službu s nižší mírou podpory nebo žít ve vlastním bydlení.
 2. V chráněných podmínkách má klient možnost vyzkoušet si samostatné bydlení a všechny činnosti s ním spojené – např. péči o domácnost, péči o vlastní osobu nebo hospodaření s financemi.

Ubytovací kapacity

 1. Chráněné bydlení je poskytováno v jednotlivých bytech na Praze 2, 3, 4, 6, 7 a v chráněném bydlení komunitního typu na Praze 14.
 2. Klienti bydlí v samostatných uzamykatelných pokojích v bytech v běžné zástavbě (společně bydlí maximálně 3 lidé, v komunitním bydlení 7 lidí), mají k dispozici sdílené společné prostory, pracovník není stále přítomen.
 3. Pracovníci jsou k dispozici ve všední dny od 9 do 17 hod.
 4. Chráněné bydlení má tréninkový charakter a není náhradou za sociální bydlení.
CHBP_byt

Kritéria pro přijetí žádosti do evidence zájemců

 1. věk 18 – 64 let;
 2. trvalé bydliště v Praze;
 3. přítomnost duševního onemocnění, především z okruhu psychotických a afektivních onemocnění;
 4. pravidelná spolupráce s psychiatrem;
 5. kompenzovaný psychický stav;
 6. ochota pravidelně spolupracovat s klíčovým pracovníkem;
 7. cíle klienta se shodují s náplní, rozsahem a možnostmi služby;
 8. služba není určena pro osoby, jejichž situace vyžaduje celodenní podporu pracovníka.

Kde působíme

Sociální služby poskytujeme lidem, kteří mají trvalé bydliště v Praze. Chráněné bydlení je poskytováno v jednotlivých bytech v Praze 2, 3, 4, 6, 7 a v chráněném bydlení komunitního typu v Praze 14.

Pokud hledáte pro sebe či pro své blízké jiný typ podpory, přejděte prosím do sekce Služby pro lidi s duševním onemocněním.

291-291-max
291-291-max (1)

Financování a registrace

Služba Rozbydli se je registrována v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb. o sociálních službách jako služba Chráněné bydlení (identifikátor 9066218) a financována primárně z rozpočtu Fokusu Praha.

Přejít nahoru