Pro širokou veřejnost

Kampaně

Aktivně boříme mýty a předsudky o duševním zdraví. Pokud se k nám chcete připojit a podpořit tak lidi s duševním onemocněním, sledujte naše aktuální výzvy a kampaně. Nezapomeňte také, že mezinárodním symbolem otevřenosti, povědomí a odstraňování tabu v oblasti duševního zdraví je zelená stuha.

Studio duše

Na přelomu srpna a září 2021 se v pražské kavárně Liberál natáčely příběhy lidí se zkušeností s duševním onemocněním. Do tohoto STUDIA DUŠE Fokusu Praha přijalo pozvání devět hostů. Vzniklo tak devět příběhů, které postupně zveřejňujeme. Všechny najdete na našem Youtube kanále youtube.com/@fokus-praha.

Blázníš? No a!

Blázníš? No a! je zdělávací, zážitkový a interaktivní program primární prevence pro pedagogy, třídní kolektivy, žáky a studenty ve věku 15 – 20 let. Pomáhá studentům hledat cestu k vlastnímu prožívání, oslovuje otázky strachu a obav, nabízí zdroje jak se vyrovnávat s krizemi a učí porozumět a respektovat druhého.

Edice Luna

LUNA je literární edicí vydavatelství Fokusu Praha, která vznikla v roce 2022. Zaměřuje se na umělecky hodnotná díla autorů, jejichž život poznamenaly problémy s duševním zdravím. LUNA chce nejenom inspirovat, ale i bořit mýty a předsudky spojené s lidmi s psychickými onemocněními.

Podcast STUDIO DUŠE

Od podzimu roku 2022 si nás můžete naladit také na podcastových vlnách. Náš podcast o duševním zdraví a lidech s duševním onemocněním se jmenuje STUDIO DUŠE. Podcast vzniká ve spolupráci s bývalou redaktorkou ČRo Magdalenou Trusinovou a najdete ho v podcastových aplikacích Spotify a Google Podcasts.

Co je duševní zdraví

Duševní zdraví zahrnuje emocionální, psychickou a sociální pohodu. Světová zdravotnická organizace ho definuje jako stav pohody (wellbeing), kdy každý jedinec realizuje svůj vlastní potenciál, dokáže se vyrovnat s běžnými životními stresy, dovede pracovat produktivně a užitečně a je schopen přispívat své komunitě.

Přihlaste se k odběru novinek

Chcete s námi zůstat v kontaktu a mít přehled o dění v oblasti duševního zdraví?

Dejte nám vědět a dostávejte od nás aktuální vydání magazínu

Pražské Fokusoviny nebo pozvánky na zajímavé akce.

A nebojte se, nejsme žádná továrna na spam.

Přejít nahoru