Pracujte u nás

Buďte součástí největší nevládní organizace v Česku zaměřené na pomoc lidem s duševním onemocněním.

Jak se pracuje ve Fokusu Praha?

Práce ve Fokusu Praha ve vztahu ke klientům, ale i v rámci vzájemné spolupráce uvnitř organizace je založena na pilířích a hodnotách. Propojení vysoké odbornosti a upřímného lidského přístupu k nim patří. S našimi klienty, lidmi se zkušeností s vážným duševním onemocněním, pracuje ve Fokusu Praha více než 20 týmů, složených z profesionálů z oblasti sociální a zdravotní v Praze a středních Čechách.

Nejčastěji hledáme do týmů sociální pracovníky, pracovníky v sociálních službách, všeobecné nebo psychiatrické zdravotní sestry, psychiatry, psychology, terapeuty.

Často hledáme i odborníky, kteří nám pomohou zajistit hladký provoz velké organizace, jako jsou ekonomové, projektoví specialisté apod.

Fokus Praha
Lidskost

Přidejte se k Fokusu, protože...

  1. Jsme stabilní nezisková organizace s více než 33letou tradicí.
  2. Jsme významně zapojeni do reformy psychiatrické péče a aktivně se snažíme měnit stávající koncepci péče o duševní zdraví.
  3. Budujeme centra duševního zdraví a další nové služby, měníme pohled společnosti na lidi s duševním onemocněním.
  4. Jsme odborníci a profesionálové na svých místech, kteří hledají nové cesty, přijímají osobní odpovědnost za svoji práci, přinášejí naději, přistupují ke klientům i k sobě navzájem s respektem, profesionalitou a lidskostí.

Chcete se o nás dozvědět více? Klikněte ZDE a poznejte nás blíže.

Aktuální nabídka volných pracovních pozic

Přidejte se k nám

Aktuální přehled všech volných pozic najdete na webové stránce jobs.cz/fokus-praha. Nebo se ozvěte našim HR specialistkám.

Jak u nás probíhá výběrové řízení

Ve Fokusu se snažíme ke každému kandidátovi přistupovat individuálně. Pečlivě posuzujeme jeho dosavadní zkušenosti a další informace uvedené v životopise. Při pohovoru ověřujeme nejen schopnosti a dovednosti, ale především také motivaci. Individuálně máme také nastaven průběh výběrového řízení v závislosti na druhu pracovní pozice. Naším cílem je vybrat nejvhodnějšího kandidáta na základě transparentního a objektivního výběrového řízení, které většinou probíhá následovně:

  1. Naše veškeré aktuální pozice najdete na jobs.cz, webových stránkách nebo i sociálních sítích – zejména Facebook, Linkedln. Proto se vyplatí sledovat naše profily, aby Vám neunikla žádná informace.
  2. Z přihlášených zájemců vybereme kandidáty, kteří postoupí do prvního kola pohovoru. Ten může probíhat online, nebo osobně v našich centrech duševního zdraví, komunitních týmech a dalších službách. S kandidáty se osobně potká přímý nadřízený, zástupce HR, v některých případech i ředitel centra nebo vybraný zástupce z týmu, do kterého by daný kandidát časem nastoupil.
  3. Nejlepší kandidáti postoupí do druhého kola výběrového řízení, kde se setkají s většinou týmu. Navštíví dané pracoviště a ukážeme jim, jak to u nás vypadá.
  4. Pokud kandidát uspěl, spojíme se s ním telefonicky a obdrží od nás pracovní nabídku. Výběrové řízení uzavíráme a písemně nebo telefonicky o tom informujeme všechny uchazeče, kteří se do něj přihlásili.

HR aktuality

Balanc mezi svobodou a pravidly

Před čtyřmi lety jsme ve Fokusovinách představovali pro Fokus úplně novou pozici HR specialisty. Na zkrácený úvazek do Fokusu nastupovala Míša Bolcková, která postupně vybudovala celé oddělení. Dnes je HR…

Týden v psychoterapii_stáž

STÁŽE

Nahlédnout do naší praxe, dotknout se skutečných příběhů, nasát způsob naší práce založený na podpoře a respektu ke klientům umožňujeme studentům vyšších a vysokých škol i odborným pracovníkům z ostatních služeb i zahraničním kolegům. Více se přečtěte zde nebo rovnou kontaktujte naši kolegyni Martinu Vavrochovou.

PRO STUDENTY A ŠKOLY

Chcete ve Vaší škole přednášku o Fokusu Praha jako poskytovateli služeb pro lidi s duševním onemocněním? Nebo byste rádi otevřeli se svými studenty téma duševního zdraví? Ozvěte se nám a domluvme se, co pro Vaši školu můžeme udělat.

Studenti
Dobrovolnictví

DOBROVOLNICTVÍ

Pro zotavení člověka s duševním onemocněním je důležité nezůstat sám, v izolaci. Proto uvítáme dobrovolníky, kteří našim klientům věnují svůj čas, přátelství i své schopnosti. Momentálně nabízíme možnost zapojit se v centru denních aktivit – Dům u Libuše. Pokud byste měli zájem zapojit se v jiné službě, informujte se přímo u jejích pracovníků, kteří Vám sdělí, jestli a jaké možnosti dobrovolnického uplatnění nabízejí.

Kontakty na HR oddělení

Katka Repáňová

HR specialistka, koordinátorka náborů
tel.: +420 773 761 056
e-mail: repanova.katka@fokus-praha.cz

Martina Vavrochová

koordinátorka stáží
tel.: +420 770 186 122
e-mail: vavrochova.martina@fokus-praha.cz

Přejít nahoru