JE OK NEBÝT OK – koncert pro duševní zdraví s kapelami Prago Union a něco něco

Je ok nebýt ok Prago UnionJe OK, aby se v centru Prahy potkali lidé s duševním onemocněním a široká veřejnost a všichni dohromady podlehli hudebnímu kázání legendy českého hip hopu Prago Union? Samozřejmě! Kdy a kde? Ve čtvrtek 14. září od 18 hodin na Mariánském náměstí. Nezmeškejte jedinečné setkání bez zdí a bariér a na podporu otevřenosti k tématu duševního zdraví – JE OK NEBÝT OK. Před Prago Union zahraje elektro-písničkářské duo něco něco, takže přijďte včas. Koncert obou kapel i doprovodný program je ZDARMA. Svou účast můžete potvrdit na Facebooku zde.

Prago Union jsou koncertně i studiově ostřílená pražská hip-hopová skupina, kterou založili v roce 2002 rapper Kato (dříve Deph) a DJ Skupla, bývalí členové komerčně úspěšné skupiny Chaozz. V současné době Prago Union koncertují ve složení Kato a DJ Ramel, nebo v doprovodu živé kapely. Na Mariánském náměstí zahrají ve formátu MC plus DJ. Od roku 2002 skupina vydala celkem osm studiových alb. Alba Dezorient Express a V barvách získaly cenu Anděl v kategorii Hip hop & r’n’b. Poslední album Přiduhned vyšlo v srpnu 2022.  

Něco něco hrají lehkonohý pop, do kterého míchají taneční hudbu, hravou elektroniku, ale i špinavé post-punkové kytary. Kapelu tvoří zpěvačka Alžběta Trusinová a Tomáš Tkáč, který kromě zpěvu obstarává také syntezátory a kytaru. V jejich hudbě můžete slyšet vlivy New Order, Hot Chip, LCD soundsystem i české nové vlny. Stejně jako kmitá nálada hudebního projevu, tak se i jejich české texty pohybují v rozmezí od hravosti až po naléhavost. Kapela vydala dvě alba, Začíná (2020) a Útržky (2021), které byly nominované na ceny Vinyla a Apollo. Třetí připravovaná deska vyjde na podzim 2023.

Akci JE OK NEBÝT OK pořádá Fokus Praha ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy (pod záštitou radní pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví)  a Ústřední knihovnou v Praze v rámci kampaně Týdny pro duševní zdraví. Její 34. ročník proběhne již tradičně od 10. září do 10. října po celé republice. Kompletní program všech akcí najdete na www.tdz.cz.

 

Více novinek
Přejít nahoru