4. ročník akce Neblázni, seznam se!

Neblázni, seznam seV úterý 25. dubna se konal 4. ročník akce Neblázni, seznam se! Je to akce, kterou pořádá Fokus Praha ve spolupráci s organizacemi Bona a Dobroduš. Za Fokus se na ni podíleli pracovníci Domu u Libuše. Akce, jak už název vypovídá, má podpořit klienty se zkušeností s duševním onemocněním v seznámení. Při příchodu dostane každý pásek na zápěstí v barvě účelu, za kterým přichází. Červená je hledání lásky, modrá je přátelství a žlutá je hledání spolubydlení.

Událost probíhala celé odpoledne v kině Kavalírka. Nechyběl bohatý doprovodný program, během nějž vystoupila kapela F20 z Centra duševního zdraví Brandýsko, dvojice z Komunitního týmu Dolní Povltaví, kytarové duo Lucie Šťavíkové nebo klient z Domu u Libuše pod jménem Tajnej.

Akcí provázel Aleš Cibulka, kterému chceme ještě jednou moc poděkovat, že si udělal čas a bez nároku na honorář přispěl velkou měrou k uvolněné atmosféře. Ostatně dokládá to i video, které Aleš umístil na svůj instagramový profil. Mimo jiné v něm přiznává, že „ještě nikdy takovou akci nemoderoval“. Tak se z toho třeba nakonec stane taková pěkná tradice. 

Jinak celkově můžeme konstatovat, že se seznamka velmi vydařila. Zájem byl obrovský, navštívilo ji přes 130 lidí z různých sociálních služeb a neziskových organizací. Již teď se těšíme na odezvy seznámených a na další ročník na podzim.

Za Dům u Libuše Lucie Mašková a Adéla Hykšová

Více novinek
Přejít nahoru