Klub Mosty

Logo_Klub MostyJe volnočasový Klub pro lidi se zkušeností s duševním onemocněním. Je místem, kde návštěvníci, členové Klubu a pracovníci vytváří a udržují bezpečný prostor. Vzájemně se respektujeme a dodržujeme pravidla společenského chování. Bezpečným prostorem je pro nás místo, kde hledáme porozumění, podporu a vzájemnou úctu a je to svět bez záměrného vyvolávání hádek, bez emočního, psychického a finančního zneužívání. Bez urážení jednotlivce či menšin. Vede ho tým peer pracovníků, kteří poskytují informace o chodu Klubu, nabízejí individuální konzultace a ve spolupráci s členy Klubu a dobrovolnými peery tvoří program. Klub je otevřen od pondělí do čtvrtka od 13.00 do 17.00.

Principy naší práce

Kluby Mosty_vstřícný přístup

Vstřícný a laskavý přístup

V rámci našich dobrovolných aktivit pracujeme se 4 kroky zotavení dle Marka Raginse a respektujeme to, kde se každý návštěvník nebo člen Klubu na své cestě nachází. Završením cesty zotavení může být dobrovolné peerství a vedení vlastní klubové aktivity či skupiny. Smlouva o dobrovolném peerství přináší 5. krok čili discovery, který umožňuje využít zotavení z duševního onemocnění k osobnímu rozvoji a nalezení smyslu ve vlastním životě.

Co nabízíme

Jak to u nás vypadá

V Klubovně je možné popovídat si s návštěvníky, členy Klubu a peery, navázat nová přátelství a sdílet své zkušenosti. K dispozici jsou společenské hry, sportovní a tvořivé vybavení, kuchyňka, Modrá místnost s PC a WiFi.

Mezi pravidelné aktivity patří například svépomocná skupina, tvoření, seberozvoj, hudební kroužek, zahradničení, relaxace, vycházky po okolí či společná příprava pokrmu. Jsme připravení otevírat další svépomocné skupiny na témata, která přináší členové Klubu. Program obměňujeme dle aktuálního zájmu a možností. Vše probíhá dobrovolně a změna programu je vyhrazena.

Čas trávíme i na přilehlé zahradě a sportovním hřišti. Příležitostně chodíme na výlety, bowling a kulturní akce. Pořádáme táboráky, promítání filmů, diskotéky a besedy.

Klub je otevřen i lidem hospitalizovaným v PNB, kteří mají samostatné vycházky. Po domluvě s pracovníky Klubu, lze zajistit i doprovod.

Klub Mosty_vaření
Přejít nahoru