Sociální rehabilitace Hvězdáři

Naším posláním je pomáhat lidem s dlouhodobým duševním onemocněním rozvíjet jejich schopnosti a dovednosti, podporovat je při utváření mezilidských vztahů, udržování denního režimu a získávání a rozvíjení nových životních a pracovních dovednosti.

Komu a jak pomáháme 

Hvězdáři_tvoření

Pro koho tu jsme

Služba je určena dospělým lidem se zkušeností s duševním onemocněním, primárně z okruhu psychotických poruch, kteří jsou z Prahy a nebo blízkého okolí a v důsledku svého onemocnění potřebují podporu pro získávání a rozvíjení nových životních a pracovních dovedností.

Co nabízíme

  1. Možnost smysluplného trávení času - výlety, kulturní akce (kino, výstavy, divadlo), kroužek tvůrčích aktivit, nácvik vaření, hraní stolních her, nácvik PC dovedností, rehabilitační pobyty
  2. Podporu při posilování a rozvíjení pracovních a sociálních vztahů
  3. Trénování a rozvoj tvůrčích dovedností
  4. Individuální podporu při prohlubování zájmů a koníčků dle přání uživatelů
  5. Trénink pravidelnosti – pravidelná docházka v předem domluvené dny
  6. Pomoc při dodržování denního režimu

Všechny činnosti nabízíme jak skupinově, tak individuálně.

Hvězdáři_výlet2

Kde působíme

Naše služby mohou využívat lidé z celé Prahy a po domluvě i z přilehlého okolí. Pro osobní setkání jsme k dispozici na adrese Svatoplukova 476/7, Praha 2 – Nusle (viz sekce Kontakt).

Pokud hledáte pro sebe či pro své blízké jiný typ podpory, přejděte prosím do sekce Služby pro lidi s duševním onemocněním.

291-291-max
291-291-max (1)

Financování a registrace

Hvězdáři jsou registrováni v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb. o sociálních službách jako služba Sociální rehabilitace (identifikátor 3994713) a financováni z rozpočtu Fokusu Praha.

Přejít nahoru