Fokus Praha se podílí na projektu DUMKA

Ukrajina_vlajka_small-600x400

V Praze již funguje nový program psychosociální podpory pro uprchlíky z Ukrajiny. Projekt DUMKA tvoří multidisciplinární tým složený z ukrajinsky a rusky mluvících specialistů na duševní zdraví, zdravotní péči, sociální práci a školství. Tito specialisté pracují s klienty v jejich rodném jazyce na zlepšení jejich psychického zdraví a na lepší adaptaci k životu v České republice.

Tým dali dohromady tři čeští etablovaní poskytovatelé služeb – Fokus Praha, Green Doors a AMIGA (Agency for Migration and Adaptation). Metodicky je koordinován a garantován Metropolitním zdravotnickým servisem, příspěvkovou organizací hlavního města Prahy, jež novou službu financuje.

Podpora z projektu DUMKA je určena uprchlíkům z Ukrajiny, kteří pobývají na území hlavního města Prahy a okolí. Ti mohou využívat návaznou péči zejména v oblasti podpory psychického zdraví, napojení na síť sociálních služeb v Praze, doprovod apod.

Novou službu mohou využít také odborníci a organizace pracující s uprchlíky z Ukrajiny, lidé poskytující ubytování nebo jiné služby pro uprchlíky. V neposlední řadě je k dispozici také školám – mateřským, základním, středním i vysokým.

Služby týmu DUMKA jsou bezplatné. Objednávky lze provádět v pracovní dny od 9.00 do 18.30 hodin na telefonním čísle +420 778 979 211 nebo přes e-mail dumka@amiga-migrant.cz.

Více informací zájemci najdou na webové stránce www.dumka.cz.

Více novinek
Přejít nahoru