Poděkování vedení MHMP za roční pomoc ukrajinským uprchlíkům

Poděkování_DUMKA_webDne 24. února v 10.30 hodin se v budově Fantova domu na pražském hlavním nádraží shromáždili zástupci dobrovolníků, integrovaného záchranného systému, neziskových organizací a mnoha dalších složek pomoci lidem prchajícím před válečným konfliktem na Ukrajině. U příležitosti smutného ročního výročí pomoci všem primátor Bohuslav Svoboda, hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková či bývalý primátor a současný náměstek Zdeněk Hřib společně děkovali jednotlivcům a organizacím za jejich nasazení, práci, solidaritu a podporu demokracie.

Vedení MHMP a Středočechů tak děkovalo i Fokusu Praha, z.ú., který spolupracuje na projektu DUMKA – psychosociální pomoc lidem Ukrajiny, formou zaměstnání ukrajinských odborníků na duševní zdraví, kteří poskytovali přímou podporu lidem prchajícím před válkou.

Projekt v roce 2022 (od května) podpořil 485 osob, převážně žen, dětí a seniorů. Na projektu, který nadále funguje i v roce 2023, Fokus Praha spolupracuje s AMIGOU – Agency for Migration and Adaption, z.s. a Green Doors, z.ú. a Metropolitním zdravotním servisem, p.o.

Více novinek
Přejít nahoru