Skupinový program „Tělo a pohyb při zvládání stresu“

Skupina byla zahájena dne 23. 10. 2023. Je plně obsazená a nenabízíme už ani místa pro náhradníky. Skupina poběží od října do prosince 2023. Na začátku rok 2024 uvažujeme o jejím opětovném otevření. Program se skládá z teoretické a praktické části. V teoretických blocích se dozvíte řadu užitečných informací o propojení těla a psychiky při stresu. V praktické části si budete moci naučit cvičení pro zmírnění úzkostí, stresu a napětí v těle. Díky programu se můžete stát odolnější vůči stresové zátěži a zvýšit vlastní well-being. 

  • Nejedná se o psychoterapeutickou skupinu, je tedy vhodné, aby účastníci měli podporu v individuální psychoterapii s možností verbálního reflektování prožitků.
  • Obsah setkání vychází z konceptů psychosomatiky, relaxace, jógy, neurověd, taneční pohybové terapie, krizové intervence.
  • Pro klienty s neurotickými obtížemi, úzkostmi, depresivními propady, napětím v těle. Klienti, kteří mají verbální psychoterapii a bylo by vhodné zapojení práce s tělem.
  • Není vhodné pro silně traumatizované klienty, klienty v akutní zhoršené fázi bez další podpory
  • Vlastní zkušenost péče o tělo – nácvik a opakování základních prvků využitelných proti stresu a při úzkosti.
  • Propojení psychické a fyzické stránky lidského fungování.

Lektor: Mgr. Jana Špinarová Dusbábková, M.A. (psychoterapeutka, tanečně pohybová terapeutka)
Kdy: v pondělí od 16 do 17,30 hodin, zahájení 23. října 2023.

Další běh plánujeme na začátku roku 2024. Sledujte naše stránky.
Před vstupem do skupiny je nutné projít vstupním vyšetřením v centru a pohovorem do skupiny. Proto se hlaste dříve. Programy Psychoterapie Fokus Praha jsou hrazené z veřejného zdravotního pojištění nebo z grantů.

recepce.psychoterapie@fokus-praha.cz
Tel: +420 777 800 387

Více novinek
Přejít nahoru