Centrum duševního zdraví Kladno

Jsme multidisciplinární tým pracovníků, kteří poskytují zdravotně sociální, terénní a ambulantní služby lidem od 16 let věku se zkušeností s duševním onemocněním. Poskytujeme služby sociální rehabilitace a chráněné bydlení. V našem centru nabízíme také denní programy. Nabízíme profesionální služby s respektem k našim klientům. Podporujeme jejich vlastní sebedůvěru a dovednosti potřebné ke zlepšení kvality života. Rozsah a podobu poskytovaných služeb s každým klientem individuálně plánujeme a přizpůsobujeme s ohledem na jeho přání, situaci a potřeby.

První návštěvu si domluvte na tel. čísle +420 774 804 931 v pracovní dny od 8.00 do 16.30 hodin.

Pokud se nedovoláte napoprvé, prosíme o zaslání zprávy a trpělivost. Ozveme se hned, jakmile to bude možné. Děkujeme za pochopení.

Principy naší práce

Individuální podpora_web

Ctíme individuální
a profesionální přístup

 1. Pracujeme systémem case management – každý klient má svého klíčového pracovníka, se kterým plánuje péči a zapojení dalších spolupracujících osob.
 2. Během začátku možné spolupráce zjišťujeme potřeby, přání a situaci každého.
 3. Naše podpora je zjištěným potřebám přizpůsobená a velmi individuální.
 4. Setkání s klientem probíhají u něj doma, v nemocnici, na našem pracovišti nebo jinde podle potřeby.
 5. Citlivě a trpělivě hledáme cestu ke klientům, kteří mají tendenci v obdobích zhoršení příznaků nemoci nebo obecně odmítat veškerou péči a uzavírat.

Pracujeme se základními principy
zotavení (recovery)

 1. Víme, že duševní onemocnění může potkat každého.
 2. Věříme, že z duševního onemocnění se dá zotavit.
 3. Vnímáme každého člověka především jako jedinečného a rovnocenného partnera.
 4. Klíčovou hodnotou naší práce je naděje, že se věci mohou posouvat k lepšímu.

Recovery_web

Komu a jak pomáháme

Co nabízíme

 1. Individuální podporu
 2. Zdravotnický servis
 3. Práci s rodinou a blízkými
 4. Pomoc při řešení obtížných životních situací
 5. Podporu v aktivním předcházení a zvládání krizových situací spojených se zhoršením
  zdravotního stavu, včetně rehospitalizací
 6. Intenzivní kontakt v době zhoršení zdravotního stavu v domácím prostředí
 7. Hledání a udržení zaměstnání
 8. Podporu při zapojení do běžné komunity
 9. Pomoc při řešení problematiky spojené s bydlením
 10. Sociální poradenství, doprovody
 11. Zprostředkování jiných služeb
 12. Psychoterapeutické a psychologické služby
 13. Pomoc při hájení práv a zájmů

První návštěva

Zavolejte nám na tel. číslo +420 774 804 931 v pracovní dny od 8.00 do 16.30 hodin. Pracovník na kontaktním čísle se Vás zeptá na Vaší situaci a rámcově zjistí, s čím Vám můžeme pomoci. Domluvíte si první schůzku, která se může uskutečnit u Vás doma, v našem centru nebo na jiném místě dle Vašeho výběru. Dojíždíme také do Psychiatrické nemocnice Horní Beřkovice.

Na osobní schůzce se domluvíme na podobě a tématu spolupráce a na krocích, které společně uděláme pro Vaši podporu, vyřešení problému nebo zlepšení Vaší situace s ohledem na Vaše přání a potřeby.

 

Centrum duševního zdraví Kladno poskytuje registrované služby sociální rehabilitace a chráněné bydlení.

Sociální rehabilitace

Služba sociální rehabilitace je určena lidem se zkušeností s duševním onemocněním, kterým pomáhá zvládat projevy nemoci tak, aby mohli žít ve svém domácím prostředí, nebo se do něj vrátit.

Na začátku spolupráce zjišťujeme, co potřebujete a s čím můžeme pomoci. Jeden pracovník s Vámi bude spolupracovat nejvíce v řešení situace, koordinovat služby a domlouvat s Vámi podobu spolupráce – to bude tzv. case manager. V průběhu spolupráce Vás case manager propojí podle Vašich potřeb s ostatními kolegy na základě jejich odbornosti. Například přizve ke spolupráci psychologa, pracovního konzultanta (ten pomáhá klientům se zaměstnáváním), peer konzultantku (kolegyně s vlastní zkušeností s duševním onemocněním), nebo s Vámi domluví návštěvu některého z denních programů. Setkáte se také s psychiatrem.

Služba sociální rehabilitace je bezplatná a je finančně podpořena z projektu Středočeského kraje.

Chráněné bydlení

Chráněné bydlení je určeno dospělým lidem, kteří mají zkušenost s duševní nemocí a chtějí se osamostatnit.

K dispozici máme 5 bytů o 9 lůžkách v Kladně.

Chráněné bydlení Kladno

Cílem je vytvořit pro klienta bezpečné zázemí a poskytnout mu podporu pro získání dovedností a sebedůvěry, a to v takové míře, která snižuje závislost na poskytované službě a umožní klientovi v budoucnu využít službu s nižší mírou podpory nebo žít ve vlastním bydlení.

V chráněných podmínkách má klient možnost vyzkoušet si samostatné bydlení a všechny činnosti s ním spojené (například péči o domácnost, péči o vlastní osobu nebo hospodaření s financemi).

Klienti bydlí v samostatných uzamykatelných pokojích v bytech v běžné zástavbě (společně bydlí maximálně 3 lidé), mají k dispozici sdílené společné prostory, pracovník není stále přítomen. Míru podpory si domlouvá klient individuálně, v rozsahu min. 4 hodin měsíčně. Pracovníci jsou k dispozici ve všední dny od 8 do 16 hodin. Chráněné bydlení má tréninkový charakter a není náhradou za sociální bydlení.

Pro zařazení do pořadníku zájemců o chráněné bydlení nás můžete kontaktovat. Přednostně přijímáme klienty z naší spádové oblasti.

Tato služba je za úhradu – cena je uvedena v předpisu úhrad, smlouvu o poskytnutí této služby najdete ZDE.

Kde působíme

Náš tým za Vámi může přijet do místa bydliště, nebo nás můžete navštívit na našem pracovišti.

Terénní služby poskytujeme lidem, kteří žijí v Kladně a správním obvodu obce s rozšířenou působností Kladno. Konkrétně jde o tyto obce: Běleč, Běloky, Blevice, Brandýsek, Braškov, Bratronice, Buštěhrad, Cvrčovice, Doksy, Dolany, Družec, Dřetovice, Horní Bezděkov, Hostouň, Hradečno, Hřebeč, Kačice, Kamenné Žehrovice, Kladno, Koleč, Kyšice, Lány, Lhota, Libochovičky, Libušín, Lidice, Makotřasy, Malé Kyšice, Malé Přítočno, Otvovice, Pavlov, Pchery, Pletený Újezd, Slatina, Stehelčeves, Stochov, Svárov, Svinařov, Třebichovice, Třebusice, Tuchlovice, Unhošť, Velká Dobrá, Velké Přítočno, Vinařice, Zájezd, Zákolany, Žilina.

Pokud nepatříte do naší spádové oblasti, nebo hledáte pro sebe či pro své blízké jiný typ podpory, přejděte prosím do sekce Služby pro lidi s duševním onemocněním.

V případě zájmu o službu chráněného bydlení nás neváhejte kontaktovat.

Financování a registrace

Centrum duševního zdraví Kladno je financováno z rozpočtu Fokusu Praha a registrováno v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb. o sociálních službách jako služba Sociální rehabilitace (identifikátor 4134002) a služba Chráněné bydlení (5878280).

Služba Sociální rehabilitace je finančně podpořena z projektu Středočeského kraje a odpovídá cílům a posláním služby.

Za finanční podpory města Kladno nabízíme prostor pro vzájemné potkávání, trávení volného času, inspiraci a zotavení přímo v našem centru – viz sekce Denní programy.

Přejít nahoru