Plánujeme otevřít pořadník na individuální psychoterapii

Psychoterapie Fokus Praha se sídlem na Břevnově plánuje otevřít v úterý 21. 5. 2024 v 9:00 pořadník pro zájemce o individuální psychoterapii hrazenou ze zdravotního pojištění. Přihlašování bude probíhat telefonicky přes recepci, která bude mít k dispozici víc jak 20 termínů na vstupní psychologické konzultace. Telefonní číslo na recepci je 777 800 387. Vzhledem k očekávanému zájmu o tento typ terapie je možné, že místa budou brzo rozebrána. Ne každý na vstupní konzultaci nakonec může přijít, proto budeme nabízet i místa pro náhradníky.

Očekáváme, že těsně po 9:00 bude recepci kontaktovat více zájemců najednou, což v minulosti vedlo k blokování linky. Zvolil jsme proto následující postup: Jakmile nám zavoláte, recepční telefon nezvedne, ale opíše si Vaše telefonní číslo a poté hovor odmítne. Přijde Vám SMS s potvrzením, že vás evidujeme. Později během dne Vám recepční zavolá zpět a domluví s Vámi termín vstupní konzultace. Pokud se Vám nedovolá, bude to zkoušet opakovaně. Volající před 9:00 na seznam nezapíšeme, děkujeme ze pochopení. 

proces přihlašování na individuální terapii

Individuální psychoterapie je příležitostí k pravidelné práci na sobě. Vyžaduje navázání důvěrného vztahu s terapeutem. Její součástí je hlubší prozkoumání vašeho prožívání, myšlenek, chování a vztahů. Potřebná je otevřenost k sobě samému a ochota věnovat se i nepříjemným tématům. S podporou terapeuta klient postupně přichází na to, co potřebuje ve svém životě změnit a tyto změny realizuje.

Individuální psychoterapie je specifickou formou léčby, která od klienta vyžaduje velkou míru vlastního zapojení do léčebného procesu. Její výsledky obvykle nepřicházejí hned. Proto nemusí vyhovovat každému a být stejně užitečná v každé fázi procesu zotavování. Před zahájením terapie u nás klienti pokaždé prochází vstupním psychologickým vyšetřením. Během něj s odborníkem proberou svou zakázku do terapie v kontextu svého životního příběhu. Pokud je pro ně terapie vhodná, jsou zapsáni na pořadník.    

Klienti k nám docházejí na terapii pravidelně ve všední dny od 9:00 do 17:00 (poslední terapie začínají v 16:00). Frekvence docházky je individuální – jednou týdně až jednou měsíčně. Délka docházky je časově omezená na rok s možností prodloužení. Neposkytujeme dlouhodobou časově neohraničenou psychologickou podporu.

Individuální psychoterapie i vstupní psychologické vyšetření je hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Pokud máte zájem o péči pro samoplátce, obraťte se prosím rovnou na terapeuty mimo zdravotní systém, kteří jsou obecně dostupnější. Pojišťovny neuhradí čas terapeuta, pokud na vstupní vyšetření nebo terapii nepřijdete. Budeme od Vás proto vyžadovat poplatek za pozdní zrušení schůzky – více informací zde

Více novinek
Přejít nahoru